Zas ty prokleté nájezdy. Hrdá Kanada znovu žehrá na dovednostní soutěž

Rozhodnutí vyrovnaného zápasu tímto způsobem neuznávají. Samostatné nájezdy připravily v posledních 25 letech kanadským hokejistům řadu sportovní bolesti. Nejčerstvější zkušenost je jen pár hodin stará - prohrané finále světového šampionátu se Švédskem.

J43a72r13o64s49l10a98v 91O69b67e43š39l13o 8435933446603

Absolutne s nima souhlasim. Finale se ma rozhoudnout ve hre.

+1/−1
23.5.2017 8:33

F57r31a84n31t31i82š25e69k 73K10a46b19r36h83e56l 3945420302258

šmarjá ať nekňučej, v nájezdech mají obě strany vyrovnané šance. Nechápu, co je na tom nespravedlivého, podmínky mají všichni stejné. Ať chlapci potrénují a mají to :P

+3/−1
23.5.2017 7:53

O19t55t18o 33P81o78s83p14í30š69i40l 4624205127298

Na celé věci je paradoxní, že Kanadě se nelíbí nájezdy a přitom v NHL z prodloužení udělali frašku hrou 3 na 3. Když to IIHF převzala a Kanada prohrála se Švýcarskem, Kanaďané se vyjadřovali ve smyslu, že hra 3 na 3 je loterie, čímž sami sebe obhajovali, jako kdyby se Švýcarskem jinak než náhodou prohrát nemohli.

Takže když prohrají nájezdy, je to jen "dovednostní soutěž". Když prohrají prodloužení, je to jen "loterie".

Smutné je, že IIHF leze neustále Emerice do zadku a za posledních pár let změnili pravidla hokeje víckrát, než předtím za 20 let. I ty nájezdy jsou pokaždé jinak dlouhé a pak z toho lezou komické situace, jako když rozhodčí ani nepochopil, kdy nastal konec utkání... (viz naši s Finy)

Každý má vždycky svůj názor a nelze se nikdy zavděčit všem, ale v zásadě si každý může odpovědět na dotaz: Vadí něčemu, když se zápas hraje na 3x20 minut + případné prodloužení 10 minut + případné nájezdy po pěti??

Já myslím, že to nevadí ničemu - jsou to prostě pravidla a pořád to je hokej.

+5/0
23.5.2017 7:36

F46i62l72i78p 28M13a39c64h12a89l72a 4187235711116

V tomto je NHL daleko spravedlivější soutěží...

0/−1
23.5.2017 7:34

O18t87t34o 48P35o36s75p52í10š26i10l 4224835167638

Pořád jsem nepochopil, v čem je spravedlivější, když zápas ve 135. minutě rozhodne nějaká "šmudla"... V čem je spravedlivější, když takto prohraje v zápase lepší tým?

Ono by asi chtělo pochopit, že sport není vždycky spravedlivý a pak člověk snáz akceptuje, že někde je pravidlo zlatého gólu, jinde stříbrného a jinde rozhodnou nájezdy (penalty) nebo i prachsprostý los.

+4/0
23.5.2017 7:43

J96a27n 72V72a20l76o76u39c89h 6592167648450

Spíš bych se zamyslel nad celým play-off, kdy 1 zápas rozhoduje, zda je celá sezóna úspěch či neúspěch. Letos na to dojely zejména USA, vyhrály skupinu a padly se 4. Finy (aneb můžete mít po skupině 21 bodů, soupeř může při souhře výsledků postoupit se 6 body, ale pak se mu jedno utkání povede...).

Tedy (když už tam "musí" být 16 týmů) - ze skupin postoupí po 3 týmech, výsledky s postoupivšími ze stejné skupiny se počítají, tak sehrajete jen 3 další zápasy s nejsilnějšími týmy druhé skupiny (kdysi se takle hrály osmifinálové skupiny). Celkem tedy tým sehraje na MS 10 utkání a vítězem se stane ten, kdo nejvíce bodoval ve vzájemných utkáních toho roku nejsilnější šestky. A pak už nějaké nájezdy v jednom utkání nehrají až takovou roli (pokud by se např. nepřistoupilo i na remízu po prodloužení).

R66o43s95t75i66s84l27a98v 97Š45i93g71u27t 4377280833883

Já souhlasím...V tenise je tiebreak,ale pořád jde o stejnou hru se stejnými pravidly.Ale například ve Wimbledonu(není to tak dávno) se tahal Isner s Mahutem 70:68 a všichni na to vzpomínají!!!Taky nešli v pátém setu trefovat tenisákem plechovky!!!Tady se řeší co ti chudáci diváci,ti by to přece nevydrželi,ráno přece vstávají do práce...To je tak přízemní a strašně praktické...Šlo o mistra světa v ledním hokeji a né o mistra světa v nájezdech!!!Takže se mělo hrát dokud se nerozhodne!!!Ale jde pouze o můj názor...

+2/−3
23.5.2017 5:15

O21t17t44o 27P30o67s76p91í77š79i70l 4504365367478

Uvádíte jako příklad tenis a přitom i tady vymysleli tzv. super tiebreak (aplikováno hlavně u čtyřher), což je podle mě totální hovadina. Jeden set vyhraje jedna dvojice jasně, druhý ztratí náhodou v tiebreaku a třetí set je zase (jen o pár míčků delší) tiebreak.

V41á27c25l14a88v 51Š27u94b95r43t 9897723608357

Myslím, že odpor k nájezdům vychází z přesvědčení, že jde o náhodné rozuzlení vyrovnaného zápasu, zatímco gól ze hry náhodný není. Jenže to je nesmysl: rozhodující gól může být mnohem větší souhra náhod, než 5 nájezdů. Místo breku by se tak Kanaďani měli nájezdy lépe naučit.

+11/−2
22.5.2017 22:30

V61á38c13l43a96v 46Š53u94b84r32t 9177533628607

No tak měli dát góla v prodloužení, když nechtěli nájezdy;-)

+16/−1
22.5.2017 22:15

M83a40r19e51k 19N19i20k43o31d90ý24m 6284964860

Hokejisté by možná hráli pořád, ale hraje se přece jen pro diváky. A nemůžou si dovolit, že by se hrálo třeba 6 nebo 10 hodin, aby tam potom zůstalo a koukalo na to 20 lidí. Je třeba to uzavřít, vyhlásit vítěze a jít domů. :-)

+8/−2
22.5.2017 22:12

V55á71c65l95a59v 80Š73u70b29r70t 9927753438187

Navíc včera to bylo po zásluze. Na konci zápasu a v prodloužení byli Švédové lepší!

+6/−2
22.5.2017 22:18

M20a71r50t37i67n 86N85e53p34l 4804612276138

Musim priznat, ze jsem vzdy byl fanouskem najezdu, ale kdyz jsem videl to tempo, ve kterem se finale (vcetne prodlouzeni) hralo, tak mi bylo uprimne lito, ze nemuze pokracovat prodlouzeni a ukonci to cele najezdy.

+3/−1
22.5.2017 22:01

O69l24d83ř46i19c89h 80S38m87u71t35n78ý 2910412224465

Navíc švédi měli vyhrát už v základní hrací době nebýtkanadského nesportovního chování. Takže drazí Kanaďané, držet hubu a šoupat nohama prosím.

+7/−7
22.5.2017 21:27

L42u18b11o98š 48V91a92l33a36c42h52o62v74i19č 1488928888658

Jak můžete vědět, že by ten gól nedeli třeba o minutu déle ?

+2/−2
22.5.2017 22:58

O88l33d19ř79i22c46h 54S45m83u91t58n95ý 2540502534455

A co by teda navrhovali? Hrát až do rána 5 na 5??? Vždyť se jim nelíbilo ani prodloužení 3 na 3. To zase prohlašovali, že to není žádný hokej, protože je tam "too much ice" :D Jsou to klauni, věčně nespokojení se vším.

+4/−4
22.5.2017 21:25

M33a81r23e34k 20B46e86n51d93a 4560250709

Njn Forsberg. Skoda ze kvalita videa z 94 je na urovni 64...

0/0
22.5.2017 21:20

J89a94k82u69b 88P68e31t41r34i94c62e64k 4258564435951

Teď, když se ani Kanadě nepodařilo vyhrát 3x po sobě, mě zase překvapilo, co všechno stihl českej nároďák v letech 96-01 vyhrát. To je neuvěřitelná šňůra úspěchů. Bohužel všichni z naší zlaté generace vyrostli za komoušů. Ta transformace do svobody se v kolektivních sportech vůbec nepovedla.

+4/0
22.5.2017 20:59

M77a85r88e17k 39B92e95n23d81a 4510780479

Z vasi zlate generace? A kolik zlata jste vyhral vy, ze tu tak brecite?

0/−5
22.5.2017 21:19

R39u62d64o50l56f 59K62o23m12á89r74e23k 7258579812679

kdyyz uz, tak by se prodlouzeni melo hrat 3/3, urcite by to netrvalo tak dlouho a gol by padl

0/−2

R65u65d90o23l68f 10K62o85m26á32r74e75k 7228409892519

potom co predvedl ten "sportovec" konekny by bylo sportovnejsi pridelit vyhru svedum i bez najezdu.

+1/−3
22.5.2017 20:58

R39o67b76i82n 48Ž13i12ž11k54a 2538304636706

Kanadě jsem vítězství rozhodně nepřál, po té simulaci teprve ne a jejich brekot mi fakt žíly netrhá.

Ale finálové zápasy by se prostě měly hrát do zemdlení. Jako poslední bitva, dokud se někdo udrží na bruslích. R^

+12/−2
22.5.2017 20:38

J40i35r70i 36G39a32z68d81a 8774843524454

Finále by mělo být do rozhodnutí, možná už i semi.

+7/−1
22.5.2017 20:32

J41a75k79u47b 32P33e59t59r16i46c41e18k 4788654645211

Semi těžko, když se finále hraje za méně než 24 hodin. Poražený ze semi by taky mohl jízt do utkání o 3. místo po 14 hodinách třeba. Ale u finále by to mělo být. Stejně je to poslední zápas sezóny pro všechny zúčastněněné.

+3/0
22.5.2017 20:51

N47i91k15o39l31a 60M54a94r44k53o53v57á 7224660852328

Ruska nemoc. Jakmile prijde pocit nepremozitelnosti, tak dostanou do guli. Chapu, ze se jim tezce prohrava v "jejich" hre, ale meli by se konecne naucit chovat.

+8/−2

P44e17t67r 64M78a77r93š92á24l27e38k 9325562154719

Nájezdy jsou OK. Zápas tím graduje. V Kanadě si musí zvyknout, že ne všechno bude, jak chtějí oni. IIHF má prostě svoje pravidla.

+18/−1
22.5.2017 20:18

J28a83n 75S76v47o62b91o89d46a 3417364939743

Také nemusím nájezdy, ale zároveň jsem toho názoru, že pokud je tak moc nemusí ani v Kanadě, tak neměly být zavedeny ani v NHL, byť jen v ZC (v Severní Americe prý mají fanoušci rádi v každém zápase vítěze, což moc nechápu - některým zápasům sluší remíza mnohem více, než upachtěná výhra po nájezdech), ale prostě měly být pořád "ignorovány." Pak by ty výkřiky měly smysl, ale takto to vypadá jen jako brekot.

+2/−1
22.5.2017 20:13

P20e92t73r 83W11a34t49z23k85e 7854275549776

......je to děláno primárně pro diváky, je to pro ně atraktivnější než nekonečné prodloužení či jen remíza.........obecně hráči zase asi preferují to nekonečné prodloužení........nechávat remízy v ZČ není dobré, pak se více taktizuje a hra nemusí být pro diváka tak záživná........

0/0
22.5.2017 20:24

J87a11n 98S14v49o33b26o69d76a 3797734139923

Já věřím, že když v NHL zruší nájezdy, tak se stejně většina zápasů rozhodne v tom prodloužení 3 na 3. Ten bod je prostě moc lákavý.

Navíc mi nepřijde fér, že výhra po nájezdech má prakticky stejnou hodnotu jako výhra v základní hrací době (za obě jsou 2 body). Jasné na konci sezony se to v případě stejného počtu bodů zohledňuje, ale i tak mi to prostě přijde nefér. Výhry za 3 body jako v ČR taky nemusím.

Vrátil bych NHL do doby "před nájezdy," ale jen bych ponechal prodloužení 3 na 3.

0/0
22.5.2017 20:33

J41a97k75u41b 70Z14e66m10a28n

Kanaďané vždycky byli, jsou a budou ufňukanci, kteří neuměli a neumí prohrávat. Gól dali po nasimulovaném pádu, ale brečet budou pořád.

+11/−7
22.5.2017 19:53

P39e25t13r 81N42ě28m84e10c 4395962882457

I u nas v lize se rozhodujici zapasy hrají až "do nekonecna". Najezdy nejsou.

V39í79t 90K37o48v15á90ř84í60k 5751547201304

U nas v lize se takto hraje az v play-off a 4 zapas serie, i kdyz muze rozhodnout se jede na najezdy. :) nekonecna prodlouzeni se u nas hraji pouze v patem az sedmem zapase serie. ;)

+1/−2
22.5.2017 20:07

P19e47t86r 21N54ě73m90e46c 4655822132597

Víťo, viš co znamenájí slova: "se rozhodujici zapasy hrají" ?

+4/0

V26l47a46d27i28s73l98a35v 46N13o17h50e74j61l 7278967418961

no dyk to rekl Vita dobre, ze ten 4. v playoff se tak nehraje, takze te opravil spravne.

V29í73t 89K11o86v71á21ř61í49k 5181177221684

Rozhodujici je mnohdy i ten 4. Zapas v serii. A presto se neprodluzuje nekonecne.;) vite tedy vy, co je to rozhidujici? Proc je to az patej zapas serie, kdyz principielne je na tom podobne jako ten 4tej zapas??? :)

0/0

M71i34c92h56a42l 92F74a66l74t24u97s 5641942933469

hledání chyb v něčem jiném? Já si to nemyslím. Zámořští hráči nájezdy obecně nemusí dlouhodobě, to není novinka. To, že to NHL zavedla? S tím hráči moc neudělají...a pravda, je to asi lepší než to ponechat na remíze...jinak si nemyslím, že by se na něco vymlouvali, projevili názor, že lepší by bylo hrát do rozhodnutí. S tím já (evidentně dle diskuse nejen já) souhlasím. Jinak zápas jako řemen, titul by slušel oběma týmům

+6/0
22.5.2017 19:25

P44e89t66r 98M26a38r27š48á86l89e15k 9455912874639

Jaká jsou pravidla věděli. Měli 80min na to, aby dali o jeden gól víc než Švédové, pokud se nájezdům chtěli vyhnout.

+1/−1
22.5.2017 20:20

J84a48k25u35b 66H94a19l85v19a 1254667211317

20 minut 5 na 5 a pak po 5 nájezdech je spravedlivé. Potom už prodloužení ztrácí rychlost a radši se podivam na hezké góly z nájezdů než nějaký ubohý gól ze hry, Kanada má šikovných hráčů dost - v tomto výběru Skinner, Marner, MacKinnon, Giroux a mnoho dalších...Švédsko bylo prostě lepší a trocha štěstí je potřeba. Spíš zrušit prodloužení 3 na 3 v akcích IIHF, v dlouhodobých soutěžích jako je NHL nebo naše liga v pohodě, na MS to nepatří, prodloužení klasicky v 5 a pak nájezdy .

J44a86k21u49b 15H21a81l36v98a 1714977981847

Jo , v zápase Česko - Norsko třeba o nic nešlo , ale Německo - Lotyšsko se hrálo o přímý postup a prodloužení 3 na 3 není ideální. Možná nechat ve skupině remízy nebo 10 minut prodloužení 5 na 5, ale to je na IIHF.

0/0
22.5.2017 19:28

R60a35d74o98m86í93r 29V33a41v46r61e84č50k51a 7961849895283

Já jsem pro prodloužení 3 na 3. Jsou k vidění šance, většinou je to strhující.

0/0
24.5.2017 8:51

F41i89l78i83p 69L80o96u42k39a 4226586208941

Jinak ještě jedna věc byla včera trochu zajímavá.

Zase do toho vnáší zmatek nové rozhodnutí, že se od příštího roku před prodloužením nebudou měnit strany (prostě činovníci...).

Týmy si před nájezdy měnily strany, což zřejmě nebylo v pořádku. Ostatně i na MS juniorů se ve finále po 20 minutách nájezdy jely naopak, s vlastní střídačkou za středovou čárou. A stejně to bylo i při jiných rozstřelech na tomto turnaji.

V extralize v tomto směru platí výjimka z pravidel, tak aby brankáři hájili "domácí" branku.

Jeřábek asi pochybil. Detail, ale zaujalo mě to, no.

+1/0
22.5.2017 19:05

S31t88e12p55a94n 62T95o58t71h 8868469815128

Chlapci, musíte se to naučit. To je váš problém, že to neumíte. To je jako byste říkali, že brankáři tam jsou jenom jako náhodná záležitost. Prostě na krále Henrika jste neměli.

+6/−4
22.5.2017 19:02

P69a96v17e35l 91K18r66a81l 4288259249792

Škoda, že se neprodlužovalo po 20 minutách do prvního gólu. U finále bych to čekal. :-)