18. února 2003

Utkání komentuje Michael Langr

SPARTA - SLAVIA 4:2 (3:1, 0:1, 1:0) Konečný výsledek
60:00
Konec zápasu Po závěrečné siréně se do sebe pustilo několik hráčů, ale bitka po chvíli skončila a hráči si podali ruce.
59:47
Šimíček zasáhl rukavicí Dudu v obličeji a následný střet skončil vyloučením.
59:10
Slavia se celou minutu nahazováním snažila dostat do útočného pásma. Sparta minutu před koncem vyhodila na zakázané uvolnění, ale trenér Růžička si nebere oddechový čas ani neodvolává brankáře.
57:34
Hraje se nadoru-dolů, ani se moc nebrání. Hra se přelévá při rychlých brejcích, ale do vyložených šancí se ani jeden z týmů nedostává.
55:49
Sparta - Slavia 4:2 Ujčík s Tomajkem ujížděli sami na Nováka a Tomajko u levé tyčky úspěšně zakončil přečíslení. Druhá asistence Nedvěd.
55:37
Za sparťanskou brankou se do sebe pustili Jaroš a Špaňhel. Jejich potyčka se změnila v hromadnou bitku, do které se mimojiné zapojili Ptáček, Kadlec, Bříza... Za hrubost vyloučeni Jaroš a Dlouhý a také Šimíček a Špaňhel. Jaroš a Špaňhel na dvě plus dvě minuty. Pokračuje se pět na pět.
55:24
Jarošovu ránu kryl Bříza.
55:01
Kapitán Slavie Beránek je zpátky na střídačce. Beránek se při nucené přestávce převlékl do civilu a už to vypadalo, že ani nebude chtít hrát.
54:08
Na druhé straně zahrozil z brejku Antoš.
53:50
Sparta přesilovku nevyužila, Ujčík nedokázal dobře zpracovat Tomajkovu kolmou přihrávku.
53:07
Hra pokračuje jakoby bez přerušení. Zápasu nechybí tempo, k vidění byla drobná potyčka Nováka a Špaňhela a trenér Růžička chodí po střídačce a rozhazuje rukama.
51:50
Krátoška zasáhl vysokou holí Tomajka a je vyloučen. Sparta hraje přesilovku.
51:14
Přesilovka Sparty končí, Martinec je na ledě.
51:09
Utkání pokračuje. Slavia dohrává přesilovku.
Více jak po hodině jsou hráči znovu na ledě, slávisti zatím bez kapitána Josefa Beránka.
V čase 20:57 se Hokejisté se vrací do haly.
51:09
Zápas přerušuje hlášení vyzývající diváky k opuštění stadionu z důvodu pyrotechnické prohlídky. Diváci hází na led odpadky.
49:14
Klidnější pasáž vzápětí končí sérií tvrdých střetů. Duda provokoval Martince, který neudržel nervy na uzdě a pěstí mu oplatil předchozí pošťuchování. Dostal za to dvě minuty. Nervózního Martince pak raději dovedl na trestnou lavici spoluhráč Nedvěd.
48:46
Hra se trošku zklidnila. Ani jeden z týmů nic nevymýšli, pouze se nahazují puky. Nejsou vyložené šance, ale hraje se dál ve slušném tempu.
47:01
Po Kratěnově odchodu hraje Sparta na tři útoky ve složení Ujčík, Broš, Tomajko - Leška, Martinec, Bělohlav - Tomík, Šimíček, Špaňhel.
46:03
Tomajko se prosadil po pravé straně přes Kolaříka, ač tísněn dokázal nebezpečně z úhlu vystřelil a Málek puk vyrazil jen před sebe. Nikdo ze sparťanů se ale k dorážce nedostal.
45:10
Pro Kratěnu zápas skončil, už je převlečený v civilu. Nemůže pokračovat dál ve hře po nešetrném zákroku Kadlece.
44:20
Dvakrát mohl skórovat Kopecký, ale gólman Bříza ho vždy vychytal. Kopecký nejprve objel branku, ale Bříza byl u tyčky připravený, při druhé šanci chytil domácí gólman střelu po přihrávce Dlouhého zpoza branky.
42:43
Slavia Spartu nepustila do tlaku ani do jediné šance a bez problémů se ubránila. Zaujal tak pouze bodyček Kadlece na Kubinčáka ve středním pásmu.
40:43
Krátoška si vyšlápl na Lešku a je potrestán. Na trestnou lavici míří na dvě minuty za nebezpečnou hru vysokou holí.
40:32
Paroulkovu ránu vyrazil Málek před sebe, ale Ujčík dorážel pouze bruslí a gól by stejně neplatil. Málek i tak puk raději přikryl lapačkou.