Doma budeme hrát celý zápas, slibuje Mikšan

Mladá Boleslav - Jeho trefa zblízka včera přinesla Kometě v Mladé Boleslavi vyrovnání na 3:3, ale vítězství svého týmu brněnský útočník David Mikšan znovu neslavil. Po gólu v závěru se znovu radovali domácí. "Ale dnes podle mého názoru nevyhrál lepší tým,“ tvrdil zklamaný Mikšan.

Není už vám po druhém tak smolně prohraném zápase do breku?
Po takovém zápase těžko hledám slova. My jsme katastrofálně začali, pak jsme se zlepšenou hrou dostali do zápasu a myslím, že domácí byli hodně pod tlakem. Kdybychom ještě před koncem druhé třetiny přidali čtvrtý gól, tak si myslím, že by se položili a my bychom vyhráli. Ale takový je hokej.

Proč vám po několikáté za sebou tak utekl začátek?
Bavili jsme se o tom, upozorňovali jsme se na to, ale opět nám to nevyšlo. Nedokážu říct, čím to je.

Neměli jste ze soupeře přehnaný respekt?
Ne, to určitě ne. My tohoto soupeře ctíme, ale respekt z něj absolutně nemáme. Jsme na ně nabuzení a chceme přes ně postoupit do finále.

Do druhé třetiny jste za stavu 0:3 nastoupili jako vyměnění. Co se o přestávce dělo v kabině?
Řekli jsme si pár slov, že se takhle hrát nedá, a začali jsme hrát naši hru, kterou chceme praktikovat po celý zápas, a ne jen po dvě třetiny.

Na konci té druhé jste Boleslav pořádně zmáčkli, ale třetí třetina už byla dost opatrná.
To bylo něco podobného jako včera (v pondělí). Obě mužstva lehce upustila od toho aktivního napadání a byla to taková taktická bitva.

Co dvě tak nešťastné prohry udělají s vaší psychikou?
Po tom prvním zápase jsme měli obrovské odhodlání, protože každý viděl, že jsme byli lepší, že Mladou Boleslav musíme aspoň jednou porazit. Nevyšlo to, ale já si myslím, že se nic neděje. Prohráváme 0:2, ale jedeme na dva zápasy do Brna a po nich to podle mě bude 2:2.

Věříte, že vám domácí prostředí tak pomůže?
Určitě nám pomůže. A taky zlepšená hra, tentokrát nebudeme hrát jen dvě třetiny, ale celý zápas.

Je Mladá Boleslav těžší soupeř, než byl Hradec?
Hraje trošku odlišný styl, ale těžší soupeř to určitě není.