Domácí tým zlomil Kanadu za šest minut

6 2001
S t o c k h o l m - Hokejisté Švédska porazili v druhém úterním utkání Švédských her ve Stockholmu Kanadu 5:1. Zápas rozhodli Seveřané ve druhé třetině, kdy nastříleli svému soupeři během necelých šesti minut čtyři branky. Kanadský tým, složený především z hráčů působících v evropských soutěžích, se dostal do vedení v 5. minutě po brance Andersona. Švédové pak měli výhodu přesilové hry při vyloučení Banhama, ale nevyužili ji. Kanaďané se následně neprosadili při vyloučení Andrease Johanssona, ani při 114 sekund trvající přesilové hře pěti proti třem.

O osudu zápasu se rozhodlo během šesti minut druhé třetiny. Nejdříve ve 34. minutě vyrovnal Jönsson a vzápětí dostal 'Tři korunky' do vedení Artursson. Do konce druhé části se trefili ještě Molin a podruhé v zápase Jönsson. Na konečných 5:1 uzavřel v přesilové hře v závěru Renberg. Zápas se nezapočítává do tabulky série Euro Hockey Tour.

V týmu se oproti původní nominaci neobjevil brankář Dwayne Roloson, jenž byl povolán z farmy do týmu zámořské NHL St. Louis Blues a nahradil ho Jason Muzzatti z německého Augsburgu. Ten
kryl proti Švédsku na lavičce záda Tomu Draperovi.

Kanada - Švédsko 1:5 (1:0, 0:4, 0:1)
Branky a nahrávky:
5. Anderson (Tomlinson) - 34. Jönsson (Renberg), 36. Artursson (Otosson), 38. Molin (Mikael Andersson, D. Tjärnqvist), 40. Jönsson (Olausson, Salomonsson), 58. Renberg (Rohlin, Olausson). Rozhodčí: Savolainen (Fin.) - Lindgren, Svenssson (oba Švéd.). Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. Diváci: 9464.

Kanada: Draper - Bouchard, Plavsic, Schlegel, Giroux, Severyn, Anderson, Walser - Banham, Parks, Marois - Falloon, Purdie, Savoia - Fata, Tomlinson, Hlushko - Bohonos, Faust, Roy.
Švédsko: Hadelöv - Rohlin, Olausson, Andersson, Nord, D. Tjärnqvist, Olsson, Tallinder, Artursson - Renberg, Jönsson, A. Johansson - Huselius, Mathias Johansson, Ahlström - Molin, Mikael Johansson, Wernblom - Salomonsson, Ottosson, M. Tjärnqvist.