Furch naskočil do slávistické branky z postele a vychytal výhru

Liberecký útočník Petr Vampola (vlevo) se snaží natlačit před slávistického brankáře Dominika Furcha. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

26 2015
V minulých dnech ho trápila teplota, slávistický hokejový brankář Dominik Furch však v Liberci přesto nastoupil - a připsal si málokdy vídaných 48 úspěšných zákroků. „Vyhráli jsme sice 3:1, ale byl to vyrovnaný zápas až do posledních minut. Důležité bylo, že jsme přestáli velký tlak Liberce v první třetině,“ řekl Furch.

Jak důležitá je druhá výhra v řadě pro Slavii?
Samozřejmě je to důležité pro psychiku. Tým takový výsledek nakopne. Ale pro mě bylo hlavně důležité, že jsem přežil první třetinu.

Jak to?
Jsem po nemoci. Ani na rozbruslení jsem se necítil moc dobře, ale říká se, že je to kolikrát lepší, protože se pak gólman víc soustředí. Po pár zákrocích jsem se naštěstí dostal do zápasu a pak už jsem se vezl na vlně.

Čekal jste, že si připíšete 48 zákroků?
Myslel jsem, že to bude dost, ale tohle je ještě větší číslo. Bylo to těžké, hlavně v první třetině jsem byl asi pěkně červený.

Může Slavia se zlepšenými výkony ještě zabojovat o předkolo play-off?
Zápasů už moc nezbývá a je třeba se na to dívat realisticky. Myslím, že se můžeme připravovat na play-out.

1. Třinec 28 14 5 6 3 94:54 58
2. Liberec 28 16 2 4 6 76:50 56
3. Litvínov 29 13 8 0 8 72:67 55
4. Kometa 28 15 2 5 6 106:74 54
5. Sparta 27 14 1 5 7 87:67 49
6. Hr. Králové 30 11 4 6 9 84:76 47
7. Chomutov 28 8 8 3 9 88:89 43
8. Vítkovice 28 9 6 1 12 61:65 40