Před slávistickou bránou číhá zlínský útočník Bedřich Köhler.

Před slávistickou bránou číhá zlínský útočník Bedřich Köhler. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

Zlepšit produktivitu, nabádá Slavii po porážce její gólman Furch

• 3
Padesát minut Dominik Furch s úspěchem krotil zlínské střelce. Chytil trestné střílení i mnoho šancí soupeře. Jenže když už pomalu mohl začít myslet na čisté konto, dostal dva góly a bylo rozhodnuto. "Musíme zlepšit produktivitu," řekl gólman hokejové Slavie po sobotním extraligovém duelu.

Zápas se Zlínem se přitom pro vás zprvu vyvíjel dobře. Nespolehli jste se potom až příliš na jednobrankové vedení?
Měli jsme dobrý začátek, dobrou první třetinu. Ale pak - zhruba od půlky zápasu - mi připadalo, že jsme úplně přestali bruslit. To bylo špatné. Bylo to jen takové čekání, zda tam Zlín něco dá, nebo ne.

Blízko ke gólu měli hosté už v první třetině, kdy Jaroslav Balaštík trefil tyčku a sudí dlouho zkoumali videozáznam. Bál jste se, že šlo o gól?
Samozřejmě jsem to neviděl, protože to bylo za mnou, ale slyšel jsem cinknutí. A být to tam do toho polštáře v brance, tak by to byl určitě jiný zvuk. Mohlo to být přes nějakou tenkou vrstvu polštáře, ale doufal jsem, že to bylo jen do tyče.

Přesto vás stejný střelec nakonec překonal, v přesilovce trefil růžek branky.
Bylo to na bližší tyčku, takže ten gól jde určitě i na můj vrub. To bych neměl pouštět. Ale trefil to pěkně.

Zato druhý zlínský gól jste po teči Bedřicha Köhlera asi sotva mohl mít, že?
To byl takový 'náhoďák'. Oni to nahodili a Köhlera to trefilo do hokejky, od níž to šlo do brány. Tam už se reagovat moc nedá.

Jaroslav Bednář se po Köhlerově trefě zlobil a gestikuloval na rozhodčí. Nevíte, o co šlo?
To jsem neviděl. Ale nemyslím, že by tam mělo být něco proti pravidlům. Nahodili to, Köhlera to trefilo na hokejku u těla... Leda jestli tam nebyl předtím nějaký zákrok.

Ještě za stavu 1:0 pro Slavii jste chytil trestné střílení. Přitom jste se předtím sbíral po srážce se Zdeňkem Okálem. Co vám bylo?
Nic hrozného. I když tam na mě spadli a dal jsem si o tyčku, tak to nebylo nic vážného.

Slavia doma prohrála podruhé ze tří zápasů a porazila jen beznadějně poslední Chomutov. Tušíte, co je třeba zlepšit?
Nedáváme góly. Chtělo to nastřílet nějaké navíc. Už s Chomutovem jsme měli hodně šancí a mohli jsme vyhrát v klidu na sedm gólů. Ale dali jsme aspoň tři, tentokrát jen jeden, na to se těžko vyhraje. Tu produktivitu by to chtělo vylepšit.