Domluvené prodloužení skončilo bitkou

• 15
Praha - Hokejisté Vítkovic a mistrovského Vsetína jsou i po třech zápasech 2. kola Českého poháru bez ztráty bodu. Vítkovice porazily Třinec 4:2, ale nešťastně skončil zápas pro jejich obránce Radima Tesaříka, jehož po obnoveném zranění čeká operace třísel a minimálně měsíc klidu. Vsetín zvítězil na ledě prvoligových Rosic 4:1. Ani ve třetím duelu s extraligovým celkem neprohrál další prvoligový zástupce Liberec, který remizoval s Kladnem 3:3. Severočeši tak vedou skupinu B s pěti body.

Vítkovice - Třinec 4:2 (2:1, 0:1, 2:0)

Branky: 47. a 60. Krayzel, 6. Tesařík, 11. Ivan - 19. Hašek, 26. Zadina. Rozhodčí: Venglář - Gebauer, Vrdlovec. Vyloučení: 3:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1659.

Ani ve svém třetím utkání skupiny D hokejisté Vítkovic nezaváhali a na domácím ledě porazili Třinec 4:2. O svém vítězství rozhodli dvěma Krayzelovými góly v poslední třetině. Ostravský tým si s plným bodovým ziskem upevnil vedoucí postavení v tabulce skupiny. Pětiminutové prodloužení, které oba celky sehrály v rámci přípravy, skončilo už po 121 sekundách hromadnou bitkou, po níž Oceláři předčasně odešli do šaten.

Slavia - České Budějovice 5:3 (1:0, 2:2, 2:1)

Branky: 4. Klobouček, 23. Alinč, 30. Antoš, 45. Branda, 55. D. Pojkar - 32. a 40. Brabenec, 51. Vondrka. Rozhodčí: Šindler - Pešek, Rouspetr. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 500.

Domácí, kteří nastoupili bez kanonýra Viktora Ujčíka, si vypracovali do poloviny zápasu tříbrankový náskok. Pak snížil dvěma góly Brabenec, ale Branda přidal čtvrtou branku Slavie.  V 51. minutě ještě vykřesal naději Jihočechů Vondrka, definitivně však rozhodl o čtyři minuty později Pojkar. Slavia, bez trenéra Vladimíra Růžičky, který je s Jágr Teamem v Moskvě, si tak po remíze se Spartou připsala ve skupině A první výhru.

Znojmo - Pardubice 3:3 (2:1, 0:2, 1:0)

Branky: 3. a 52. Vorel, 13. Plch - 4. Filip, 32. Sýkora, 32. Mikeska. Rozhodčí: Haškovec - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 2:6. Využití: 2:1. Diváci: 2500.

V bojovném utkání bohatém na šance vynikali oba brankáři, znojemský Svoboda a pardubický Barta. Na vedoucí Vorlův gól odpověděl za minutu Filip, druhou znojemskou branku přidala slovenská posila Plch. Během jediné minuty Pardubice ve druhé třetině po gólech Sýkory a Mikesky otočily výsledek. Závěrečný nápor Znojma korunoval v 52. minutě po Soudkově a Pucherově akci vyrovnávacím gólem Vorel.

Zlín - Havířov 6:3 (1:2, 0:0, 5:1)

Branky: 20. a 41. Čajánek, 41. Leška, 45. Posmyk, 51. Marušák, 54. Balaštík - 3. Vala, 16. R. Procházka, 50. Pohorelec. Rozhodčí: Svoboda - Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 3:2. Využití:
1:1. Diváci: 1500.

Celé dvě třetiny živili hosté naději na plný bodový zisk, ale hned v úvodní minutě závěrečného dějství Zlín výsledek otočil ve svůj prospěch a brzy přidal další gól. Ani snížení na 4:3 nebylo Havířovu nic platné, neboť pak ještě dvakrát inkasoval.

Rosice - Vsetín 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Branky: 51. Barus - 16. Vampola, 35. Veselý, 41. Vaic, 53. Polák. Rozhodčí: Vokurka. Vyloučení: 3:7. Využití: 0:1. Diváci: 900.

Rosičtí hokejisté sice byli favorizovanému Vsetínu vyrovnaným soupeřem, ovšem v koncovce se proti dobře chytajícímu brankáři Pešatovi nedokázali prosadit. Za stavu 0:1 měly Rosice dokonce pětkrát výhodu přesilové hry, šestnáct sekund dokonce pět proti třem. Vsetín se v oslabení ubránil a naopak při početní výhodě pět proti třem přidal druhý gól a tím definitivně rozhodl o svém vítězství.

Liberec - Kladno 3:3 (1:0, 0:1, 2:2)

Branky: 10. Kábrt, 42. Krstev, 46. Rozsíval - 41. a 44. Gardoň, 39. Plekanec. Rozhodčí: Štěpán - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 11:11. Využití: 1:0. Diváci: 1000.

Ani ve třetím zápase nepoznali hokejisté prvoligového Liberce hořkost porážky a remizovali s Kladnem 3:3. Po Kábrtově vedoucí brance z 10. minuty vyrovnal v závěru druhé třetiny Plekanec. Pak dvakrát dostal do vedení extraligové Kladno Gardoň, ale Krstev a Rozsíval vždy dokázali vyrovnat.