Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Dopita: Půjde to, ale musíme hrát odpovědně

1 2004
Pardubice - Spolu s hračičkou Alešem Hemským režíroval první výhru Pardubic. Hokejový centr Jiří Dopita se na vítězství 3:1 nad Jihlavou podílel třemi body za gól a dvě asistence. "Bylo to upracované, ale konečně se k nám i trochu obrátilo štěstí," řekl Dopita. "Když budeme hrát v dalších zápasech stejně zodpovědně, pak se úspěchy dostaví," tvrdí.

Pomůže výhra nad Jihlavou mužstvu k tomu, aby se odrazilo ode dna tabulky?
To nevím, to ukáží až další zápasy. Hned v neděli hrajeme s Karlovými Vary, tedy se soupeřem, který má víc bodů než my, takže se budeme snažit zopakovat zodpovědný výkon z dneška a bodovat.

Jak vám svědčí spolupráce s Alešem Hemským, která přinesla všechny tři góly Pardubic?
Neříkám, že jsme hráli špatně. Ale my nehráli špatně ani v zápasech předtím. Spíš jsme měli smůlu, že jsme neproměňovali šance. Jestli je v něčem rozdíl, tak v tom, že jsme hráli zodpovědněji v obraně a kromě nějakého jednoho dvou brejků jsme Jihlavu k ničemu nepustili. Nasazení bylo stejné, myslím, že jsme zápasy předtím neodflákli, ale chybělo nám víc zodpovědnosti a štěstí.

Jak velký vliv na váš úspěch mělo, že se vrátil do branky uzdravený Ján Lašák?
To bych ani nehodnotil. Hráli jsme daleko zodpovědněji v obraně, to byl hlavní rozdíl. Jak Jarda Kameš, tak Saša Hylák v předchozích zápasech také chytali dobře. Ale pouštěli jsme na ně o hodně víc brejků a přečíslení než dneska.

Hlavně ze začátku zápasu byla na kombinacích mužstva patrná nervozita. Pomohlo vám, že jste si v průběhu zápasu vypracovali náskok?
Tím, že dá člověk gól, tak se zvedne sebevědomí. Hráč i celý mančaft se trochu uklidní. Když tým není o gól pozadu a naopak o jeden nebo dva vede, hraje se lépe.

Jak vám bylo, když Jihlava na začátku třetí třetiny snížila na 1:2. Nezačali jste se bát o výsledek?
Určitě to trochu sebevědomí mužstva nahlodá. Mohli jsme vedení zase ztratit, ale dneska jsme hráli jiný hokej než zápasy předtím. Jihlavu jsme do tolika šancí nepustili a o tom to bylo.

Svoji branku na 2:0 jste hodně oslavoval. Cítíte, že jste prolomil střeleckou smůlu?
Musím hlavně poděkovat Aleši Hemskému za skvělou přihrávku. Snad mi to pomůže, ale to uvidíme až v dalších zápasech. Nikdy jsem neměl žádné oslnivé začátky sezon. Tím se nechci nijak omlouvat. V naší současné situaci je mi ale opravdu úplně jedno, jestli dám gól já, nebo někdo jiný. Musíme hrát jako tým, zodpovědně a s tím přijdou výsledky a body hráčů, kteří mají bodovat.

Trenér Výborný tvrdil, když odstupoval, že tím třeba dá mužstvu impuls, aby konečně začalo vyhrávat. Myslíte, že to tak opravdu bylo?
Nám v první řadě bylo a je líto, že trenér Výborný u mančaftu skončil. On za to nemohl, že jsme hráli špatně. Hlavně to byla chyba hráčů na ledě. Neplnili jsme jeho pokyny a věci, které po nás vyžadoval.

Jak jste na jeho odchod v mužstvu reagovali? Měli jste třeba nějakou schůzku, kde jste si se spoluhráči důvody špatných výsledků vyříkali?
My jsme tu schůzku měli už v úterý. To jsme ale nevěděli, že pan Výborný odstoupí. Něco jsme si vyříkali už tam. Všichni víme, že základ je v zodpovědnosti, hrát pro tým. Potom výsledky přijdou.

Tabulka ligy

Klub Z V VP PP P SKÓRE BODY
1. Plzeň 0 0 0 0 0 0:0 0
2. Pardubice 0 0 0 0 0 0:0 0
3. Olomouc 0 0 0 0 0 0:0 0
4. Sparta 0 0 0 0 0 0:0 0
5. Zlín 0 0 0 0 0 0:0 0
6. Vítkovice 0 0 0 0 0 0:0 0
7. Třinec 0 0 0 0 0 0:0 0
8. Jihlava 0 0 0 0 0 0:0 0
9. Chomutov 0 0 0 0 0 0:0 0
10. Hr. Králové 0 0 0 0 0 0:0 0
11. Kometa 0 0 0 0 0 0:0 0
12. Ml. Boleslav 0 0 0 0 0 0:0 0
13. Litvínov 0 0 0 0 0 0:0 0
14. Liberec 0 0 0 0 0 0:0 0

Najdete na iDNES.czmobilní verze