Doplatili jsme na hrubé chyby, litoval třinecký kouč Stavjaňa

Antonín Stavjaňa - Trenér Třince Antonín Stavjaňa udílí pokyny hráčům v extraligovém hokejovém utkání s domácím Mountfieldem, které se 26. září hrálo v Českých Budějovicích. | foto: ČTK

15 2008
Dvakrát smazali náskok domácích, přesto se třinečtí hokejisté vraceli ze Zlína s prázdnou. Ve vypjatém duelu 22. kola prohráli 4:7. "Doplatili jsme na hrubé individuální chyby," posteskl si trenér třineckých Ocelářů Antonín Stavjaňa.

Třinec po první třetině prohrával o dvě branky, ale za necelých sedm minut stav srovnal. Když pak Oceláři gólově odpověděli na další zlínské vedení, začali věřit v bodový import. Jenže přišel další, tentokrát už rozhodující úder.

Leška poslal Zlín do rozhodujícího vedení 4:3 pouhých 21 vteřin po Tomíkově vyrovnání.

"V prvních dvou třetinách jsme byli aktivnější, po vyrovnání na 3:3 jsem očekával, že budeme bodovat. Ale až příliš lehce jsme soupeře zase pustili do vedení," litoval Stavjaňa.

Střelec zlomového momentu Leška byl hrdinou zápasu. Zaznamenal hattrick a přidal ještě asistenci na pátou branku Köhlera, po níž v třinecké brance nastoupil Čechmánek namísto Vojtka.

Zápas skončil hromadnou bitkou, po které předčasně putovali do šaten dva hráči - domácí útočník Kubiš a hostující obránce Malec. "Závěr byl hodně nervózní," přiznal Stavjaňa.