Dostali jsme lekci včas, usoudil Toman

5 2008
České Budějovice - Už 157 minut nedokázaly dát hokejisté Českých Budějovic gól Spartě. Po prohře 0:3 v Praze úřadujícímu mistrovi podlehly i doma. A ještě hůř - 0:4. "Nemohli jsme na ně vlítnout, jak jsme zvyklí. Sparta přijela s tím, že bude bránit a kouskovat hru," vysvětloval důvod neúspěchů jihočeský obránce Milan Toman.

Proč jste prohráli tohle utkání, na které se diváci tak těšili?
Sparta nám dala lekci, jak se to hraje. Trošku vliv na výsledek mělo hodně vyloučení v první třetině. Nemohli jsme na ně vlítnout, jak jsme zvyklí, a to Spartě vyhovovalo. Bohužel, dala prvního góla a pak si to pohlídala. Hrála chytře.

Soupeř viditelně kouskoval hru. Asi měl velký zájem, abyste se nedostali do tempa...
Určitě. S tím, že budou bránit, sem přijeli. Byli na to dobře nachystaní. Navíc jsme nedali ani gól, takže jsme si body nezasloužili.

Naposledy jste v Praze prohráli nula tři. Byly to podobné zápasy?
Tam jsme hráli trošku líp. Tady jsme měli šance až ke konci a navíc Eda Turek chytil asi pět nájezdů. Tam to bylo z naší strany lepší a tohle bylo špatný.

Brankář Turek vás hodně podržel.
Chytal perfektně. Když dala Sparta dva góly na začátku třetí třetiny, zkusili jsme hru dopředu a z toho byly ty brejky Sparty. Její útočníci chodili hodně z hloubky a bylo těžký je zachytit.

Sparta není zrovna soupeř, který by vašemu týmu vyhovoval... Můžete ji v její formě nyní porazit?
Sparta umí hrát do těla, umí tělové zápasy. Ale jestli chceme něco v play-off dokázat, tak na to nemůžeme koukat. Můžeme porazit kohokoliv, ale nesmíme hrát jako teď. Musíme se připravit na fyzickou hru.