Drama ukončil v nastavení Pavličko

Košice - Hokejisté Slovanu Bratislava porazili ve třetí finále slovenské extraligy HC Košice po dvojnásobném prodloužení 4:3 a vedou v sérii 3:0 na zápasy. Čtvrté utkání je na programu v úterý v Košicích. Slovan se ujal vedení již ve třetí minutě gólem českého obránce Daniela Semana. Domácí dokázali včas kontrovat a o čtyři minuty srovnali zblízka po akci Kováče. Košice zachytily úvod druhé třetiny, využily dvě chyby v obraně Slovanu v rozmezí dvou minut a záhy vedly 3:1 po gólech Škoviry a Kövéra.

Slovan vrátily do hry dvě následující přesilové hry. V 34. minutě Kapuš snížil na 2:3 dorážkou nad ležícího brankáře Šimonoviče. V závěrečné třetině střelou zdálky srovnal kapitán Bratislavanů Cíger
.
Následovalo první prodloužení, v němž ani jeden ze soupeřů nedokázal vstřelit kýžený gól. Až v sedmé minutě druhého prodloužení se po chybě v košické obraně uvolnil Pavličko a střelou mezi betony brankáře Šimonoviče rozhodl o vítězství Slovanu.

Výsledek - 3. zápas finále
HC Košice - Slovan Bratislava 3:4 po druhém prodl. (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0, 0:1)
7. Kováč, 21. Škovira, 23. Kövér - 3. Seman, 34. Kapuš, 47. Cíger, 87. Pavličko. Rozhodčí: D. Konc - Lokšík a Novák. Vyloučení: 6:8, navíc Rataj (Slovan) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 2000. Stav série: 0:3.