Drama v Žilině vrcholilo v prodloužení

27 2004
Bratislava - Málo vídaný závěr mělo utkání slovenské hokejové extraligy v Žilině, v kterém během několika sekund v závěru normální hrací doby vyrovnal košický útočník Arne Kroták dvěma zásahy na 4:4. Ve čtvrté minutě prodloužení rozhodl o výhře domácích Krajči.

Český brankář Michal Fikrt přispěl k pátému vítězství Nitry za sebou, po kterém se jeho tým bodově dotáhl na pátou Žilinu. Asistencí se na výhře 3:2 podílel útočník Martin Vozdecký.

V sobotní dohrávce slovenské hokejové extraligy mezi Liptovským Mikulášem a Slovanem Bratislava se diváci gólu nedočkali. Domácí brankář Laco i
hostující Rybár udrželi čisté konto, Slovan se po utkání vrátil do čela tabulky jen díky lepšímu skóre, než má Zvolen.

V závěru zápasu vzplály na stadionu vášně, neboť rozhodčí domácímu mužstvu neuznali dva góly. Fanoušci zasypali led odpadky a zápas musel být na několik minut přerušen. Po závěrečné siréně vyprovázeli diváci sudí a hostující hráče do šaten sprostými nadávkami.

Výsledky - 26. kolo
HKM Zvolen - HK 36 Skalica 5:4 (2:2, 1:1, 2:1),
14. a 52. Zedník, 5. Cibuľa, 33. Majeský, 57. Plavucha - 11., 34. a 46. Grill, 16. Višňovský. Rozhodčí: Baluška  - Pavlovič, Tvrdoň. Vyloučení 6:10. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1549.

HK Dubnica - Dukla Trenčín 2:4 (1:2, 1:1, 0:1)
6. Kuric, 23. Kristín - 15. Demitra, 19. Fabuš, 22. Kóňa, 55. Melichárek. Rozhodčí: P. Jonák - M. Novák, Višňovský. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:2. Diváci: 1850.

HKm Dynamax Nitra - HK Tatravagónka ŠKP Poprad 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)
9. a 58. V. Vlk, 2. Ľ. Kolník - 13. Škovira, 23. Slaninák. Rozhodčí: Beniač - Horínek, Galamboš. Vyloučení: 2:6, navíc J. Kováčik 5 min. + do konce utkání - Gurčík 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 3385.

MSHK Žilina - HC Košice 5:4 v prodl. (2:2, 0:0, 2:2 - 1:0)
2. Hreus, 18. Beran, 42. S. Gron, 57. Búřil, 64. Krajči - 60. a 60. A. Kroták, 7. Topoli, 12. Nagy. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Rozhodčí: Marušin - Kubuš, Valach. Diváci: 1453.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - Slovan Bratislava 0:0 po prodl.
Rozhodčí:
Lauff - Mášik, Novák. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 3724.

NĚMECKO: Svoboda zářil v brance Norimberka
Nečekaný debakl utrpěli hokejisté Ingolstadtu v německé lize na ledě Frankfurtu. Dosud
druhý tým soutěže podlehl 1:9 a v tabulce klesl na třetí místo za Norimberk. V jeho brance pustil Adam Svoboda v duelu s Iserlohnem jen jeden gól a Norimberk vyhrál 2:1.

Porážku utrpěl vedoucí Kolín, který podlehl Augsburgu 0:3, a jeho náskok se ztenčil na
jediný bod. Má ale zápas k dobru.  Útočník Jan Žůrek se jednou asistencí podílel na výhře
Wolfsburgu 5:3 v Düsseldorfu.

Výsledky - 21. kolo:  Frankfurt - Ingolstadt 9:1, Mannheim - Hannover 4:2, Iserlohn
- Norimberk 1:2, Kolín nad Rýnem - Augsburg 0:3, Krefeld - Kassel 3:2 po sam. nájezdech, Düsseldorf - Wolfsburg 3:5 (za hosty Žůrek 0+1).

ŠVÝCARSKO: Grošek přispěl gólem k výhře
Český útočník Michal Grošek se jedním gólem zasloužil o vítězství hokejistů Ženevy 4:2 na ledě Fribourgu v dnešním utkání švýcarské ligy. Nedařilo se týmům z čela tabulky. Vedoucí Lugano i druhý Davos s Josefem Marhou v sestavě prohrály.

Výsledky - 23. kolo:  Bern - Lugano 4:0, Fribourg - Ženeva 2:4 (za hosty Grošek 1+ 0), Lausanne - Langnau 5:2, Rapperswil/Jona - Kloten 2:1, Curych - Davos 3:1, Zug - Ambri/Piotta 3:0.