Dubnica nečekaně bodovala na Slovanu

Trenčín - Žilina: Král před Kompasem - Václav Král ze Žiliny (vpravo) se snaží překonat brankáře Trenčína Róberta Kompase. | foto: Miroslav FöldešiČTK

30 2004
Bratislava - Hokejisté beznadějně posledního týmu slovenské extraligy Dubnice vybojovali bod za remízu 3:3 na ledě druhého Slovanu Bratislava. Domácí sice vstřelili po 160 minutách konečně gól, ale to už Slovan prohrával 0:2. Favorit zachránil nerozhodný výsledek až šest minut před koncem gólem Hudce.

Vedoucí Zvolen dopadl ještě hůř, v Liptovském Mikuláši prohrál 2:4. Hosté sice vedli rychlým gólem Zedníka, ale ještě do konce první třetiny domácí vývoj otočili a v druhé části český útočník Jan Kopecký zvýšil už na dvoubrankové vedení.

Trenčín se v poslední době trápí a v souboji s Žilinou měl obrovské problémy, aby v normální hrací době alespoň vyrovnal na 1:1. V dresu Popradu se povedl zápas českému veteránovi Richardu Žemličkovi.

Bývalý reprezentant dal dva góly, tím druhým po samostatné akci těsně před druhou přestávkou zvýšil na 4:2 a jeho tým vyhrál 6:2. Ve Skalici domácí tým promarnil v posledních pěti minutách vedení o tři branky a remizoval s Nitrou 3:3.

Výsledky - 28. kolo

Liptovský Mikuláš - Zvolen 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
13. Lištiak, 17. Kriška, 36. Kopecký, 60. Plch - 4. Zedník, 60. Országh. Rozhodčí: J. Konc - M. Halecký, Miľovčík. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 3085.

Poprad - HC Košice 6:2 (2:0, 2:2, 2:0)
13. a 39. Žemlička, 10. Pavličko, 27. Turan, 44. Škovira, 58. Halaj - 28. Vantroba, 30. Hvila. Rozhodčí: Lokšík - Mášik, Rohoň. Vyloučení: 6:9, navíc Bambúch - Kroták na 10 min. Využití: 4:0. Diváci: 1783.

Trenčín - Žilina 1:1 po prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
55. Fabuš - 11. Beran. Rozhodčí: P. Jonák - M. Valach, Krpelec. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. Diváci: 2902.

Skalica - Nitra 3:3 po prodl. (1:0, 0:0, 2:3 - 0:0)
7. Grill, 41. Hartmann, 51. Jozef Liška - 55. Török, 59. V. Vlk, 60. Štefanka. Rozhodčí: Jung - Pavlovič, J. Tvrdoň. Vyloučení: 4:7, navíc Čacho a Milo (oba Nitra) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 1350.

Slovan Bratislava - Dubnica 3:3 po prodl. (1:2, 1:1, 1:0 - 0:0)
19. Tabaček, 37. Jendek, 54. Hudec - 8. Sivák, 12. Trokan, 26. Holečko. Rozhodčí: D. Konc - M. Novák, Višňovský. Vyloučení: 8:5, navíc Kapuš - Kostolný oba 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 3431.

FINSKO
Útočník Viktor Ujčík z Kärpätu Oulu se brankou podílel na vítězství 3:2, které jeho
tým vybojoval v Tampere proti Ilvesu až po samostatných nájezdech. Ujčík otevřel skóre, ale zápas rozhodl až po 65 minutách hry vítězným nájezdem Josef Boumedienne.
Obránce Vladimír Sičák vrátil vyrovnávacím gólem na 1:1 do hry Hämeenlinnu proti Blues Espoo, i v tomto případě se ale nerozhodlo v normální hrací době. Domácí vítězství zařídil v
prodloužení Sičákův spoluhráč Jyrki Louhi.

Výsledky - 29. kolo:  Hämeenlinna - Blues Espoo 3:2 v prodl. (za domácí Sičák 1+0),
Ilves Tampere - Kärpät Oulu 2:3 po sam. nájezdech (za hosty Ujčík 1+0), Lukko Rauma - SaiPa Lappeenranta 4:1 (za hosty Šachl 0+1), TPS Turku - Pelicans Lahti 5:2, Ässät Pori - Tappara Tampere 2:4.

NĚMECKO
Osmigólový debakl uštědřili hokejisté Timry poslednímu celku švédské ligy Malmö. I přes
drtivé vítězství je hostující tým stále třetí.  Dvěma góly se blýskla hvězda MoDo Peter Forsberg. Společně s Jaromírem Jágrem nejlépe placený hráč NHL měl lví podíl na
vítězství 3:1 nad předposledním HV 71.

Výsledky - 24. kolo:  Malmö - Timra 1:8, MoDo Hockey - HV 71 3:1, Brynäs - Lulea
3:2.

ŠVÝCARSKO
Josefu Marhovi mohou být hokejisté Davosu vděčni za těsnou výhru na ledě Zugu. Český útočník vstřelil v zápase švýcarské ligy 45 sekund před koncem gól na
konečných 5:4. Davos ztrácí stále tři body na vedoucí Lugano, které dnes uspělo v Curychu.

Výsledky - 25. kolo:  Fribourg - Ambri/Piotta 3:3 po prodl., Kloten - Langnau 6:0,
Lausanne - Ženeva 5:2, Rapperswil/Jona - Bern 3:4, Curych - Lugano 1:3, Zug - Davos 4:5 (za hosty Marha 1+1).