Eliáš skóroval v městském derby

• 10
East Rutherford - Útočník New Jersey Patrik Eliáš přispěl v nočním utkání s New York Islanders k výhře 5:0 jedním gólem. New Jersey tak proti týmům z městské oblasti New Yorku ještě v této sezoně neprohrálo. Kromě dnešní porážky Islanders si "Ďáblové" připsali i dvě remízy s New York Rangers. Martin Straka z Pittsburghu vstřelil při přesilové hře jeden gól Pittsburghu, který porazil Carolinu 2:0. Nováček Sebastian Caron ve svém teprve druhém startu v NHL vychytal zápas s čistým kontem, když pochytal 26 střel.
V zápase New Jersey-Islanders se zaskvěl především brankář Martin Brodeur, který pochytal 27 střel. Pro usměvavého brankáře se jednalo o 60. zápas bez obdržené branky.

V klíčovém momentu na začátku třetí části se proti němu neprosadila ani hvězda Islanders Alexej Jašin, jehož sérii dvou střel v gymnastickém rozkleku Brodeur zlikvidoval pravým betonem. Devils v tu chvíli chránili pouze dvoubrankové vedení.

"Kdyby se trefil, možná by to úplně obrátilo vývoj," řekl Brodeur po zápase.

Eliáš v té době již byl zapsán na střelecké listině. Jeho branka ze 32. minuty byla pátou v posledních sedmi zápasech. Vrací se tedy Eliáš pomalu do střelecké pohody ?

"Patty se snaží hledat si volný prostor a daří se mu to," řekl spoluhráč Scott Gomez. "Chodí před brankou, vytváří zmatek. V posledních třech zápasech hrál opravdu skvěle."

Martin Straka z Pittsburghu se v zápase s Carolinou prosadil svým 14. gólem v sezoně, když v 9. minutě dorážel při přesilové hře střelu obránce Dicka Tarnströma.

Penguins zvítězili 2:0. Nováček Sebastian Caron přesvědčivě zlikvidoval 26 střel a
v součtu dvou svých dosavadních zápasů v NHL pochytal 75 ze 76 střel. Penguins hráli bez Maria Lemieuxe, který má natažená třísla.

Dařilo se i dalším gólmanům. Roberto Luongo z Floridy zastavil 27 střel v utkání s Bostonem a podepsal se nejtunějším písmem pod výhru 3:0. Útočník Jaroslav Bednář si připsal asistenci na první dva góly, které vsítil Olli Jokinen.

Při druhém gólu, který padl ve 37. minutě, Bednář nastřelil tyč a teprve potom Jokinen, největší hvězda Panthers v této sezoně, doklepl puk do branky. Florida přerušila pětizápasovou šňůru bez vítězství a na domácí půdě zvítězila dokonce poprvé od 4. prosince. Boston prohrálů poosmé z posledních deseti zápasů.

Atlanta sice nezbořila střelecké rekordy, ale pod vedením nového trenéra Boba Hartleyho také uhrála zápas bez obdržené branky. Thrashers porazili Montreal 1:0, když gólman Passi Nurminen pochytal všech 22 střel a útočník Marc Savard vsítil v 56. minutě při přesilové hře jediný gól.

"Kluci byli trochu nervózní," řekl kapitán Atlanty Shawn McEacchern na otázku, jak se hráči cítili pod novým koučem. "Víme že trénoval v Coloradu, v jednom z nejlepších klubů. Že vedl Joe Sakica, Patricka Roye a jiné hvězdy."

"Chvíli to bylo trochu zvláštní mít před sebou hráče v jiných dresech, ale pak se to vrátilo do starých kolejí. Je to stejný business," řekl Hartley, který byl na začátku prosince propuštěn jako hlavní kouč v Coloradu, přestože s ním v roce 2001 vyhrál Stanley Cup.

Když Jaromír Jágr z Washingtonu ve druhé minutě utkání s New York Rangers vyslal Mikaela Nylandera na zteč za branku, odkud vzápětí Nylander připravil gólovou příležitost pro Kipa Millera, zdálo se, že vše probíhá podle pravidel.

Capitals v předchozích dvou zápasech porazili Floridu 12:2 a Islanders 4:3 a Jágr si připsal 11 bodů. Rychlý gól na začátku utkání však byl nakonec jedinou výraznou šancí prvního útoku Capitals. Rangers, kteří hrají momentálně v nejlepší formě v této sezoně, následně Jágra a spol. utlumili velmi pečlivou obranou a sami dokázali zápas zvrátit.

Měli lepší úspěšnost na vhazování a o jedenáct střel více na branku. Ještě v první třetině vyrovnal na 1:1 obránce Tom Poti, v prodloužení pak další obránce Joel Bouchard rozhodl o výhře 2:1.

Rangers vyhráli potřetí za sebou při inkasování pouze jedné branky. Capitals navzdory porážce získali alespoň bod ve čtrnáctém zápase za sebou.

Pavel Trnka z Anaheimu pomohl jednou nahrávkou k výhře nad Columbusem 4:3. Na jeho straně si jednu asistenci připsal obránce Jaroslav Špaček

Středeční výsledky  :

Washington - New York Rangers 1:2 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)
Branky: 2. Miller (Jágr) - 16. Poti, 62. Bouchard. Střely na branku: 25:36. Diváci: 14.161.

Carolina - Pittsburgh 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky: 9. Straka, 60. Manderville. Střely na branku: 26:31. Diváci: 15.265.

Columbus - Anaheim 3:4 (0:3, 1:0, 2:1)
Branky: 34. Marshall, 46. Cassels, 51. Sillinger (Špaček) - 13. Čistov (Trnka), 14. Smirnov, 16. Rucchin, 56. Valicevic. Střely na branku: 30:32. Diváci: 17.385.

New Jersey - New York Islanders 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)
Branky: 17. Friesen, 32. Eliáš, 45. Tverdovsky, 50. Brylin, 57. Langenbrunner. Střely na branku: 29:27. Diváci: 15.009.

Atlanta - Montreal 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branky: 56. Savard. Střely na branku: 33:22. Diváci: 11.116.

Florida - Boston 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky: 22. a 37. Jokinen (na obě Bednář), 57. Lilja. Střely na branku: 25:27. Diváci: 13.844.

Chicago - Detroit 4:1 (0:1, 3:0, 1:0)
Branky: 24. Žamnov, 30. Simon, 30. Daze, 56. Bell - 10. Zetterberg. Střely na branku: 30:27. Diváci: 21.391

Křídlo New Jersey Devils Jeff Friesen (vlevo) oslavuje s obráncem Olegem Tverdovskym svůj gól týmu New York Islanders.

JE TAM ! Bobby Holík z mužstva New York Rangers se před brankou washingtonského brankáře Olafa Kölziga raduje z gólu spoluhráče Toma Potiho.

Střední útočník New York Islanders Jason Blake (vlevo) se vleže snaží sebrat puk Joe Nieuwendykovi z New Jersey Devils.