Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Euro Hockey Tour možná zavítá do Liberce

26 2004
Praha, Liberec - Hokejový svaz hledá vhodné místo k pořádání úvodního podniku série Euro Hockey Tour. Lidé nechodili ve Zlíně, ani v Pardubicích, teď se to možná bude zkoušet v nové liberecké areně. "Dohodli jsme se na pořadatelství Česká pojišťovna Cupu v Liberci," informoval předseda libereckého klubu Petr Syrovátko.

Zájem Liberce o hostitelství turnaje potvrdil i generální sekretář hokejového svazu Martin Urban. 

Ten byl však s brzkými soudy rezervovanější; přiznal pouze to, že liberecký zájem registruje. "Výkonný výbor ovšem o otázce místa konání příštího ročníku turnaje ještě nejednal. Není to na pořadu dne," dodal svazový funkcionář.

Nová moderní víceúčelová hala, v níž by liberečtí hokejisté měli hrát od příští sezony své domácí zápasy, roste vedle Svijanské arény, současného domovského stánku Bílých tygrů.

Stavba byla zahájena v závěru minulého roku a provozní a zátěžové zkoušky jsou na programu v srpnu 2005. Pro hokejové účely nabídne zázemí sedmi tisícovkám sedících diváků.

Tuzemský díl série Euro Hockey Tour se hrával dlouhá léta ve Zlíně, až loni se k jubilejnímu desátému ročníku přestěhoval do moderní haly do Pardubic.

Letos se turnaj kvůli termínové kolizi se Světovým pohárem nehrál a neoficiální evropský hokejový šampionát se tak bude skládat pouze ze tří podniků - listopadové Karjaly, prosincového turnaje v Moskvě a Švédských hokejových her ve Stockholmu v únoru 2005.

Liberec a Pardubice jsou zároveň kandidáty na hostitelství mistrovství světa dvacetiletých v roce 2008, o které Český svaz ledního hokeje usiluje.

Oficiální kandidaturu odešle v nejbližší době do sídla Mezinárodní hokejové federace (IIHF), rozhodnutí padne v průběhu světového šampionátu v dubnu a květnu příštího roku v Rakousku. O juniorské MS má zájem také Bělorusko.

Autoři: ,


Témata: Euro Hockey Tour
DUMREALIT
Nový obor podnikání - majitel nové pobočky

DUMREALIT
Praha, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Kraj Vysočina, Zlínský kraj

Najdete na iDNES.czmobilní verze