Čerepovec vyhrál už posedmé za sebou

Moskva, Helsinky - Sedm zápasů, sedm výher. Ve čtyřech z nich navíc nedostal ani gól. Taková je zatím bilance brankáře Dušana Salfického v Čerepovci. Naposledy neinkasoval ve čtvrtečním kole ruské ligy v Jaroslavli. Tým dvaatřicetiletého českého reprezentanta tam vyhrál 3:0.

CSKA Moskva prohrál 1:2 v Novokuzněcku a na obou brankách v síti Jiřího Trvaje se podílel jeho krajan Jiří Marušák. Český obránce nejprve v 13. minutě v přesilovce sám skóroval a rozhodující gól pak v závěrečné třetině při další početní výhodě vstřelil z jeho přihrávky Fjodor Poliščuk.

Také Vladimír Hudáček inkasoval v brance Permu dvakrát, domácímu Novosibirsku zachránila remízu střela Jana Srdínka.

Obhájce titulu Omsk prohrál 1:4 v Togliatti, v tvrdém zápasu rozdal rozhodčí jen za rvačku v předposlední minutě 62 trestných minut.

Výsledky - 7. kolo:
Ufa - Voskresensk 4:0, Novokuzněck - CSKA Moskva 2:1 (za domácí Marušák 1+1), Novosibirsk - Perm 2:2 po prodl. (za domácí Srdínko 1+0, Gureň 0+1), Togliatti - Omsk 4:1, Spartak Moskva - Petrohrad 1:3, Jaroslavl - Čerepovec 0:3.

FINSKO
Obhájce titulu ve finské lize Kärpät Oulu vstoupil do nové sezony porážkou. Mistrovský celek, v kterém působí trio českých útočníků Viktor Ujčík, Zdeněk Nedvěd a Petr Tenkrát, v prvním kole prohrál doma s Hämeenlinnou 1:2.

Stejný výsledek se zrodil i v helsinském derby, v němž o gól zvítězil hostující Jokerit. Duel klubů z Tampere naopak skončil jednoznačnou výhrou domácího Ilvesu 6:1.

Výsledky - 1. kolo:
IFK Helsinky - Jokerit Helsinky 1:2, Ilves Tampere - Tappara Tampere 6:1, Jyväskylä - SaiPa Lappeenranta 2:0, Kärpät Oulu - Hämeenlinna 1:2, Lukko Rauma - Ässät Pori 6:1, TPS Turku - Blues Espoo 2:3 v prodl.