Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Extraliga i na Galaxii? Tuto sezonu už ne

19 2004
Praha - Hokejová extraliga zažívá zlaté časy. Po návratu hvězd z NHL stoupla její atraktivita a stadiony se pravidelně zaplňují. Bohužel na tuto skutečnost nijak nezareagovaly televize a stále nabízejí jenom jeden přenos týdně. Návrh společnosti Galaxie sport na rozšíření vysílání o úterní a páteční zápasy byl ale zameten pod stůl.

Proč? Vysílací práva na extraligu prodala marketingová agentura BPA České televizi a ta o rozšíření vysílání nestojí.

„Hokej je náš produkt. My si ho budeme pěstovat a nehodláme ho rozmělňovat. Bylo by to pro nás i nevýhodné,“ řekl šéfredaktor redakce sportu ČT Otakar Černý deníku Sport.

Galaxie je jednáním ČT pobouřena. I proto, že Česká televize uveřejnila v pátek tiskovou zprávu, že s žádnou televizí o prodeji sublicence na zápasy hokejové extraligy nejednala.

„To je samozřejmě pravda. My jsme jednali s agenturou BPA, která práva na přenosy vlastní. Ti o tom ale informovali Českou televizi a předali nám i záporné stanovisko televize,“ namítl Jiří Hojgr, jednatel Galaxie.

Jednání ztroskotala. Místo tuzemské extraligy bude Galaxie vysílat přímé přenosy ze Skandinávie. „V pondělí bychom měli podepsat smlouvu na přenosy základní části a play-off jedné severské soutěže,“ řekl Hojgr. Vysílat by se po dle něj mělo začít první týden v prosinci.

Na extraligu už letos rezignovali
Přenosů z české soutěže se už diváci Galaxie nedočkají, alespoň ne tuto sezonu. „Jednali jsme od začátku října. Odezvy přes BPA byly zdlouhavé. I kdyby teď přinesla nějaké konkrétní výsledky, museli bychom oživit jednání o výrobě a základní část končí prvního března. Proto už s touto sezonou nepočítáme.“

Zájem Galaxie o extraligu je ale dlouhodobý. „Už jsme BPA prezentovali náš záměr a projekt, tak věříme, že se diváci naší televize extraligy dočkají,“ řekl Hojgr.

Proč se s ČT nedohodli?
Česká televize není schopna vysílat víc než jeden přenos týdně, přesto na návrh Galaxie vysílat úterní a páteční zápasy nepřistoupila. Proč si chce ČT zachovat monopol? Možná i proto, že jí za rok končí smlouva s BPA.

Každopádně podle Hojgra požadovala Česká televize po Galaxii, kromě financí, i to, aby ČT vyráběla přenosy a aby zápasy komentovali její komentátoři. „O výrobě přenosů, pokud by byly v rozumné cenové relaci, jsme byli ochotni jednat, ale využívat komentátorů ČT pro nás bylo nepřijatelné. Vždyť komentátoři jsou výkladní skříní televize,“ podivil se jednatel Galaxie návrhu.

Tiskový mluvčí České televize Martin Krafl na dotaz, zda s ČT přímo, či prostřednictvím agentury BPA někdo jednal o hokejových přenosech, reagoval stroze: "Nás nikdo neoslovil a oficiálně s námi nejednal."

Resumé je tedy následující. Jednání skončila. Místo české extraligy bude kabelová televize Galaxie nabízet zápasy švédské či finské ligy. Možná zajímavé, ale rozhodně méně atraktivní než extraligové duely. A pokud chtějí fanoušci vidět Hejduka, Eliáše, Pálffyho a další hvězdy, musí vyrazit na stadion, nebo se těšit, že na ně alespoň dvakrát za sezonu dojde v rámci sobotního pořadu Buly.

Autor:
Tabulka ligy

Klub Z V VP PP P SKÓRE BODY
1. Plzeň 0 0 0 0 0 0:0 0
2. Pardubice 0 0 0 0 0 0:0 0
3. Olomouc 0 0 0 0 0 0:0 0
4. Sparta 0 0 0 0 0 0:0 0
5. Zlín 0 0 0 0 0 0:0 0
6. Vítkovice 0 0 0 0 0 0:0 0
7. Třinec 0 0 0 0 0 0:0 0
8. Jihlava 0 0 0 0 0 0:0 0
9. Chomutov 0 0 0 0 0 0:0 0
10. Hr. Králové 0 0 0 0 0 0:0 0
11. Kometa 0 0 0 0 0 0:0 0
12. Ml. Boleslav 0 0 0 0 0 0:0 0
13. Litvínov 0 0 0 0 0 0:0 0
14. Liberec 0 0 0 0 0 0:0 0

Najdete na iDNES.czmobilní verze