BULY. Písecký Jozef Lukač (vlevo) vyhrál vhazování proti královéhradeckému Luďku Brožovi. | foto: Ondřej Littera, MAFRA

Favorité v první lize nezaváhali, jihlavský Hodek dal čtyři góly

• 0
Devětadvacáté kolo první hokejové ligy nepřineslo žádná překvapení. Týmy z popředí tabulky podle očekávání vyhrávaly, proto nejvíc zaujaly čtyři góly jihlavského útočníka Daniela Hodka.

Nejproduktivnější hráč Dukly přispěl k jasnému vítězství 7:2 nad dvanáctou Kadaní navíc jednou asistencí. Svůj první gól v sobotním zápase přitom Hodek vstřelil až ve 40. minutě. Vydařené utkání mu vyneslo posun na třetí místo kanadského bodování soutěže s bilancí 19 branek a 12 asistencí.

Jihlava dál ztrácí na čtvrtém místě tři body na třetí Olomouc, která si poradila s předposlední Třebíčí 3:0. Hosté byli Hanákům vyrovnaným soupeřem, ale selhali v koncovce. Všechny jejich šance pochytal výborný brankář Kašík, který udržel čtvrté čisté konto v sezoně.

Vyhrál také druhý Chomutov, když za jasným vítězstvím 7:2 nad Šumperkem vykročil již po 88 sekundách a do 13. minuty si vytvořil třígólový náskok. Bošku pak vystřídal v brance hostů Štůrala, ale dalšímu přídělu nezabránil.

Po dvou brankách v dresu Pirátů zaznamenali Procházka a Hruška. Chomutovští hráči se tak dobře naladili na středeční derby s lídrem soutěže Ústí nad Labem, které dnes nehrálo.

Velký obrat se povedl Hradci Králové, který prohrával doma s Pískem o dvě branky, ale nakonec zvítězil 3:2 v prodloužení. Rozhodl pět sekund před sirénou Bendík, jenž tečoval před brankou Tvrdíkovo nahození.

Lekci z produktivity uštědřily Benátky v první třetině poslednímu Mostu. Domácí byli aktivnější, ale stačila dvě zaváhání a Středočeši šli z obou akcí do vedení 2:0. V úvodu druhé třetiny zpečetil výhru hostů Skořepa. Na všech třech brankách se podílel Lukáš Král, který měl bilanci 1+2. Brankář Tomáš Vošvrda si ve svém druhém utkání za Benátky připsal čisté konto.

29. kolo první hokejové ligy:

Olomouc - Třebíč 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 19. Kolouch, 22. Haluza, 47. Rác. Rozhodčí: Wagner - Lučan, Svoboda. Vyloučení: 7:6. Bez využití. Diváci: 915.

Most - Benátky nad Jizerou 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)
Branky: 7. Král, 13. Skalický, 22. Skořepa. Rozhodčí: Kubičík - Adamec, Poruba. Vyloučení: 3:2, navíc Zucker (Most) 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 350.

Chomutov - Šumperk 7:2 (3:1, 4:0, 0:1)
Branky: 2. a 29. Procházka, 13. a 24. Hruška, 11. Seman, 33. Sikora, 40. Kraft - 15. Velecký, 56. Vrdlovec. Rozhodčí: Humpolíček - Rychlý, Jureček. Vyloučení: 8:5, navíc Hafenrichter - Pastor oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 1580.

Dukla Jihlava - Kadaň 7:2 (0:0, 3:1, 4:1)
40., 48., 51. a 58. Hodek, 24. Čachotský, 26. Hubáček, 47. Jeslínek - 25. Bursík, 42. Mikšovic. Rozhodčí: Dvořák - Komárek, Špůr. Vyloučení: 8:9, navíc Mazanec 5 min. a do konce utkání, Skořepa (oba Kadaň) 10 min. Využití: 4:0. Diváci: 1628.

Beroun - Litoměřice 3:5 (2:1, 0:1, 1:3)
9. Přibyl, 15. Jaškin, 42. Doležal - 10. a 60. Gengel, 40. a 52. Hašek, 41. Loskot. Rozhodčí: Hejduk - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 14:16, Stromko - Dudáš a Evan všichni 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 300.

Hradec Králové - Písek 3:2 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
39. Hendrich, 43. Brož, 65. Bendík - 15. Eberle, 37. Polodna. Rozhodčí: Würtherle - Svoboda, Čížek. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:1. Diváci: 970.