Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

FBI hledá kotouč, který rozhodl finále Stanley Cupu. V podezření je Pronger

PUK JE V BRANCE. SEN JE PRYČ. Brankář Philadelphe Michael Leighton přihlíží, jak rozhodčí vyndavá puk z branky po rozhodujícím zásahu Patricka Kanea. | foto: AP

1 2011
Pátrá se po něm už osm měsíců. Tak dlouho už uplynulo od okamžiku, kdy hokejista Patrick Kane vstřelil gól, díky němuž Chicago získalo po dlouhých 49 letech Stanley Cup. Dodnes však nikdo neví, kde skončil puk, který po jeho ráně skončil zaklíněný mezi síťkou a horním obloukem branky.

Pamatujete? Kane přebírá přihrávku u levého hrazení, udělá pár rychlých kroků a z nemožného úhlu střílí gól, o kterém v prvních momentech nemá nikdo ponětí.

Kde je kotouč? Jasno nemají diváci na stadionu ani komentátoři přímého přenosu, nejistota vládne i u některých hráčů na ledě. Jenom Kane ví, že je rozhodnuto a v euforii odhazuje rukavice, helmu a peláší přes celé hřiště.

Od té doby nikdo netuší, co se s pukem stalo. Sebral ho rozhodčí? Nebo někdo z hráčů? Někteří fanoušci Chicaga vědí své: určitě ho ukradl Chris Pronger z Philadelphie. Obrovitý bek totiž v úvodních duelech finálové série kotouč pokaždé sebral, čímž se snažil rozhodit soupeře (více o tématu čtěte ZDE).

SVÉ RUKAVICE ODHAZUJI V DÁLI. Patrick Kane z Chicaga poté, co vstřelil rozhodující gól.

SVÉ RUKAVICE ODHAZUJI V DÁLI. Patrick Kane krátce poté, co dal rozhodující gól.

TEN, KTERÝ ROZHODL. Patrick Kane z Chicaga zvedá Stanley Cup.

A ZVEDÁM POHÁR NA HLAVU. Hrdina Kane ve chvíli, na kterou nezapomene.

Teď ho možná bude vyslýchat FBI, která se rozhodla, že pomůže při hledání ztraceného puku. Pronger se však podobným nařčením brání.

"Ty dva předchozí puky mám doma schované a asi je prodám v aukci a peníze dám na charitu. Ale o tomhle nic nevím," rozzlobil se na zámořské novináře. "Víte co, mám pro vás domácí úkol. Pusťte si doma záznam a uvidíte, že jsem v tu chvíli vůbec nebyl na ledě."

Kotouč už se snažilo vypátrat vedení NHL, všechny pokusy byly ale marné. A tak se do vyšetřování pustil i slavný FBI. "Lidé, kteří na tom pracují, to dělají ve svém volném čase," vysvětlil mluvčí federálního úřadu Ross Rice.

Podívejte na vítězný gól Patricka Kanea (v čase 7:30)

Ztráta kotouče je záhadou. Zvlášť když na stadionu bylo osmnáct kamer. Žádná z nich však nezachytila osudový okamžik, jak někdo puk vyndal z branky a pak si ho už zřejmě nechal.

V podezření byl také útočník Ben Eager. Ano, ten Eager, který měl předtím s Prongerem slovní přestřelku kvůli prvním dvěma pukům. "Už se mě na to několikrát ptali, ale fakt netuším. Vypadá to, že na mě chtějí svalit vinu, když jsem přestoupil," brání se hráč, který byl po sezoně vyměněný do Atlanty a následně do San Jose.

Neexistují žádné stopy, a tak se zdá, že hokej přišel o jednu cennou relikvii. Tedy přinejmenším prozatím.

Autor:
Témata: Přestřelka

Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze