Chytil po čtvrtfinálovém vyřazení: Hráli jsme na sto deset procent

Filip Chytil napadá ruského soupeře v utkání mistrovství světa hokejistů do 18 let. | foto: IIHF

20 2017
Poprad (Od našeho zpravodaje) - Rvali se statečně, přesto nakonec opět smutnili. Čeští hokejisté na světovém šampionátu do 18 let po třech prohrách za sebou v základní skupině padli také v klíčovém utkání - ve čtvrtfinále. „Finové byli šťastnější,“ povzdechl si Filip Chytil po porážce 5:6 v prodloužení. Zlínského útočníka hodně mrzely neproměněné šance celého týmu.

Jen v samotném prodloužení měli výborné možnosti Martin Nečas či Ostap Safin. Stejně jako po celý šampionát ale Čechům v klíčových chvílích chyběla v koncovce rozvaha i přesnost.

Po první třetině čtvrtfinále se zdálo, že zápas do prodloužení ani nedojde. Varaďovi chlapci totiž prohrávali 1:4.

Co se stalo s mužstvem v první třetině?
Vůbec nevím, co se s námi stalo. Finové na nás vletěli, bylo to pro nás ohromně těžké a my jsme prostě nehráli naši hru. Potom jsme si v kabině něco řekli a začali jsme hrát zase jako tým. V tom je naše největší síla.

Věřil jste za stavu 1:5, že můžete zápas otočit?
Věřil jsem, že to můžeme vyhrát, bohužel Finové byli šťastnější, dali gól navíc a postupují oni.

Ve druhé třetině jste se vrátili do zápasu. Podcenili vás Finové, nebo jste začali hrát bez ostychu, jak řekl kouč Václav Varaďa?
Nevím. Myslím si, že to bylo tím, že jsme začali hrát naši hru. Předtím jsme prostě nehráli to, co umíme. Začali jsme hodně střílet a bruslit. Myslím si, že s tím měli velký problém. I v prodloužení jsme měli velké šance.

Myslíte, že tento tým mohl bojovat o lepší umístění?
Měli jsme na to. Jeli jsme sem bojovat o medaile. Bohužel to nevyšlo, co se dá dělat, takový je prostě hokej.

I přes nespokojenost s výsledky, najdete nějaké pozitivum na českém vystoupení na turnaji?
Pozitivum bylo, že jsem se pokaždé semkli a bojovali jsme jako tým, abychom skóre otočili. To, jak jsme hráli týmově, byla paráda. Bohužel vždycky dal soupeř o gól navíc a bylo. Každý se snažil a jel na sto deset procent. Každý hrál z posledních sil.