Magnitogorsk ukončil vítěznou sérii CSKA a srovnal stav finále KHL

Magnitogorsk srovnal stav finále KHL na 1:1 - archivní snímek. | foto: Profimedia.cz

9 2016
Hokejisté Magnitogorsku ukončili devítizápasovou vítěznou sérii CSKA Moskva v play off a srovnali stav finálové série KHL na 1:1 na utkání. Metallurg vyhrál sobotní druhý duel o Gagarinův pohár na ledě nejlepšího týmu základní části 2:1.

CSKA v letošním play-off prohrál dosud jediné utkání na úvod čtvrtfinálové série s Nižním Novgorodem a také do finále vstoupil ve čtvrtek jasnou výhrou 5:1. Na další vítězství zadělal dnes díky trefě Nikity Zajceva z přesilovky v 13. minutě.

Magnitogorsk s českými útočníky Janem Kovářem a Tomášem Filippim v sestavě však skóre duelu otočil. Ve 24. minutě vyrovnal Danis Zaripov a vítězný gól dal ve 42. minutě kuriózně Alexej Běreglazov, jehož střelu srazil rukou do branky Ilji Sorokina obránce CSKA Grigorij Panin.

Finálová série pokračuje v pondělí a ve středu dvěma zápasy v Magnitogorsku.

KHL

Finále - 2. zápas

CSKA Moskva - Magnitogorsk 1:2, stav série 1:1.

Švýcarská liga

Semifinále - 4. zápas

Bern - Lugano 2:1 v prodl., stav série 3:1.

Finská liga

Semifinále - 5. zápas

Kärpät Oulu - Tappara Tampere 3:4 v prodl. (za domácí Huml 1+0), stav série 2:3.