SPARTA - VSETÍN 3:6

1:2, 1:2, 1:2
Stav série 1:2 (hraje se na tři vítězné zápasy)
60:00
Utkání skončilo zaslouženým vítězstvím Vsetína 6:3. Pokud zítra zopakuje v Praze výhru, je mistrem. V opačném případě se bude hrát v neděli pátý zápas na Valašsku.
57:43
Šanci na zvrat mohl vykřesat Hrbek, pře bekhendovém blafáku ovšem proti Kamešovi neuspěl.
57:00
Sparta už hraje bez náboje a odevzdaně, o osudu utkání je zřejmě rozhodnuto.
55:09
Broš objel branku, ale z těžké pozice trefil jen Kameše.
54:20
Sparta se ubránila. Do konce třetí třetiny však zbývá necelých šest minut a osud zápasu má zatím pevně v rukou Vsetín.
52:20
Sparťané nepříznivý průběh zápasu nezvládají: za hrubost je vyloučen Kašpařík a také Vsetín bude hrát přesilovku pět proti třem.
51:18
Gólman Bříza fauloval Sochora a jeho trest jde odsedět Dobroň.
51:00
Trenéři Sparty míchají sestavou a posílají na led i členy čtvrtého útoku.
50:00
Hosté už začínají hrát opatrněji v obraně a pouští se jen do útočných šancí, kdy nehrozí, že by soupeř využil případné chyby k brejku. Sparta hraje bezradně a nedokáže si vynutit tlak.
47:44
Při signalizovaném vyloučení jednoho ze sparťanů se k puku dostal Dopita a Bříza na jeho střelu nedosáhl. vsetín vede 6:3, jeho kapitán už nastřílel čtyři góly, což je finálový rekord české extraligy.
47:36
Pardavý neproměnil sólový nájezd. Pokoušel se o blafák na Břízu, puk mu ovšem odskočil.
47:32
Hosté si vybrali oddechový čas.
47:32
Vsetínští si dávají další vlastní gól, hokejkou srazil puk za Kameše obránce Tesařík, který padl do Žemličkovy přihrávky.
45:42
Brzy jej faulem následoval Paroulek, takže Sparta hraje přesilovku pět proti třem.
45:20
Vsetínský bek Kuboš jde na trestnou lavici, Sparta má jednu z posledních možností pokusit se o zvrat v zápase.
43:59
Sparta se snaží útočnit, při brejku však Sochor trefil tyčku Břízovy branky.
41:10
Na trestnou lavici odchází sparťan Kašpařík.
40:26
Brankář Bříza je potrestán desetiminutovým trestem za nesportovní chování, pykat místo něj bude Kroupa.
40:26
Vsetínu vyšel skvěle vstup do třetiny. Tesařík vysunul Dopitu, toho sice Nedvěd srazil do brankoviště, ale vsetínský kapitán ještě vleže usměrnil puk za brankovou čáru. Dopita dal hattrick, Vsetín vede 5:2!
40:01
40:00
Skončila druhá část hry. Sparta doplatila na nedisciplinovanost a prohrává o dvě branky.
39:44
Domácí již potřetí inkasují při přesilovce, když po Dopitově střele se puk odrazil od Šrekovy brusle za Břízova záda - 2:4.
38:41
Sparta nevyužila řadu šancí a její přesilovka prakticky skončila v okamžiku, kdy byl Kroupa vyloučen za držení hole.
36:49
Tesařík fauloval Zelenku a Spartě se nabízí možnost hrát přesilovku pět proti třem.
35:00
Vsetín posílá do hry Sochora, který nahradil zraněného Lipianského. Slovenský útočník má na obličeji tržnou ránu, utrpěl otřes mozku a je i podezření na zlomení nosních kůstek.
34:48
Vsetínský útočník Paroulek fauloval Kašpaříka, pak dostal ještě další dvě minuty za protesty. Výhodu přesilové hry má tedy Sparta.
34:34
Tentokrát Bříza nestačil na dorážku Srdínka, který dorazil za jeho záda Jaškinovu střelu. Vsetín vede 3:2.