Finále s Mladou Boleslaví: tvrdá řež a šest gólů Liberce

Liberečtí hokejisté slaví gól. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

2 2015
Hokejisté Liberce se s dlouhodobou částí extraligy rozloučili domácí výhrou 6:3 nad Mladou Boleslaví. Už před posledním kolem bylo jasné, že Liberec zůstane jedenáctý a do předkola play-off se neprokouše. Kdo si však myslel, že utkání s Boleslaví už nebude mít žádný náboj, byl úplně vedle.

Od prvních minut se na ledě rozpoutala nesmlouvavá řež plná střetů a šarvátek. V první třetině nejvíc zaujala bitka domácího Vlacha s Kučným, jejíž suverénním vítězem se stal liberecký útočník. Hostující hráč se musel dokonce nechat ošetřit.

V úvodní části rozdali sudí celkem 73 trestných minut - z toho 61 hráčům Liberce! Ti se v jednu chvíli sotva vešli na trestnou lavici. Boleslav šla dvakrát do vedení, podruhé v úvodu druhé části, kdy využila přesilovku pěti proti třem.

Liberečtí však soupeři nechtěli dát nic zadarmo a ještě v prostřední části brankami Bakoše, Filippiho a Plutnara zápas otočili. V závěrečné části středočeského soupeře ještě dorazili. Liberec teď vyhlíží boje play-out, kde se utkají týmy na 11.-14. místě tabulky.

Hraje se dvoukolově systémem každý s každým a na Bílé Tygry tak čeká šest zápasů s Karlovými Vary, Olomoucí a Slavií Praha. Do skupiny „o umístění“ si každý tým přinese svůj bodový zisk ze základní části.

Pro celky, které na konci play-out skončí na 11. a 12. místě, sezona skončí, méně úspěšná dvojice pak bude bojovat o extraligovou příslušnost v baráži, kde se utká s nejlepšími dvěma týmy z první ligy. Tygři mají na barážové příčky komfortní náskok.

Play-out má na programu celkem šest hracích dnů v době od 6. do 22. března. Vedení Bílých Tygrů se rozhodlo výrazně snížit ceny všech druhů vstupenek.

Na domácí zápasy v play-out tak bude platit jednotná cena 50 korun. Pro děti do 140 cm jsou vstupenky za symbolickou cenu jednu korunu. V platnosti zůstávají permanentky, klubové permanentky i VIP karty ze základní části extraligy. Předprodej vstupenek na první duely Bílých Tygrů v play-out startuje v pondělí.

1. Liberec 26 16 2 4 4 71:40 56
2. Třinec 26 13 4 6 3 90:52 53
3. Litvínov 27 12 8 0 7 69:59 52
4. Kometa 26 14 2 5 5 99:67 51
5. Sparta 25 13 1 4 7 79:62 45
6. Hr. Králové 28 10 4 6 8 78:71 44
7. Chomutov 26 8 7 2 9 80:81 40
8. Ml. Boleslav 26 11 1 3 11 66:76 38