Finští hokejisté domácí tvrz uhájili

6 2001
Helsinky - Hokejisté Finska vykročili úspěšně za obhajobou vítězství v sérii Euro Hockey Tour a porazili v Helsinkách Švédsko 4:2, přestože Švédové posíleni o útočníka Alfredsona z Ottawy vstoupili do utkání lépe a už ve čtvrté minutě využil Ottosson přesilovou hru. Vítěznou branku vstřelil ve 52. minutě Petri Pakaslahti. Zápas, který řídil český rozhodčí Vladimír Šindler, je součástí zlínského turnaje o Pohár České pojišťovny. V pátek se oba týmy do dějiště turnaje přesunou.
I ve druhé části byli Švédové lepším týmem a nováček ve finské brance měl
daleko více práce než jeho protějšek Hadelöv. Ve 44. minutě ale šel pykat na trestnou lavici Švéd Tjärnqvist a obránce Koivisto za 35 sekund vyrovnal.

Nerozhodný stav vydržel jen 53 sekund a Weinhandl opět poslal hostující tým
do vedení. Pak ale přišel obrat a loňští šampióni Euro Hockey Tour na přelomu závěrečné desetiminutovky si díky brankám Hedberga, který tak oslavil svůj debut v reprezentaci, a Pakaslahtiho připsali vítězství. Výhru ještě pojistil 70 sekund
před koncem v power play kapitán Lind.

Finsko - Švédsko 4:2 (0:1, 0:0, 4:1)
Branky a nahrávky:
44. Koivisto (Salmelainen), 50. Hedberg (A. Miettinen, Pirnes), 52. Pakaslahti (Lind, Alatalo), 59. Lind - 4. Ottosson (Hakansson, Zetterberg), 45. Weinhandl (Johnsson, Andersson). Rozhodčí: Šindler (ČR) - Bruun, Hämäläinen (oba Fin.). Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 4357.

Sestavy:
Finsko:
Norrena - Luoma, Koivisto, Gustafsson, Hedberg, Lotvonen, Mäntylä, Petriläinen, Tukio - Lind, Pakaslahti, Alatalo - Kuhta, Pirnes, Immonen - A. Miettinen, Santala, Somervuori - Elomo, T. Miettinen, Salmelainen. Trenér Hannu Aravirta.
Švédsko: Hadelöv - Nord, Ottosson, Rohlin, Huusko, Hedin, T. Johansson, Alavaara, Magnus Johansson - Hakansson, Falk, Zetterberg - Alfredsson, Mathias Johansson, Jönsson - Söderström, Tjärnqvist, Burström - Weinhandl, Andersson, Johnsson. Trenér Hardy Nilsson.