Fleury zažil skvělé utkání

20 1999
N e w Y o r k - Maličký útočník Theo Fleury se stále v NHL umí prosadit. V zápase New York Rangers proti Tampě Bay nejprve na tři branky přihrál a v první minutě prodloužení utkání rozhodl gólem. Vystřelil na brankáře Dana Cloutiera a sám puk dorazil do branky. Pro zranění utkání nedohrál obránce hostů Petr Svoboda.

Díky Flerymu se Rangers dostali z deprese poté, co ve třetí třetině ztratili vedení 4:2. "Když se mě ptáte, zda jsme hráli dobře, odpověď zní ne," řekl vítězný trenér John
Muckler. "Ale našli jsme si cestu k výhře a to je důležité."

Fleury se před rozhodujícím gólem důrazně natlačil před branku. Místo aby přihrál najíždějícímu spoluhráči, vystřelil. Cloutier puk vyrazil před sebe, ale Fleury k němu stačil do bruslit a dotlačil kotouč do branky. "Obránce čekal přihrávku a snažil se jí pokrýt. Měl jsem tak volnou cestu k brance. Po první střele puk ležel před brankou a bylo snadné ho sebrat," řekl Fleury.

Tampa Bay znovu dokázala, že je týmem bojovníků. Mužstvo letos už dvakrát získalo bod v utkáních, kdy ztrácelo čtyři góly. V New Yorku dosáhlo na bod přesto, že sestavu v průběhu zápasu ovlivnilo několik zranění. Nedohrál taky Petr Svoboda. "Ve druhé třetině  jsme přišli o Grattona a pak o dva obránce, snad to nebude nic vážného," řekl Steve Ludzik, kouč Tampy Bay.

Edmonton remizoval už po čtrnácté v sezoně, tentokrát doma s Ottawou. Tým sice takto po troškách sbírá body, ale v prodloužení se mu nedaří. Ze čtrnácti možností pětkrát prohrál a devětkrát zápas vydržel při nerozhodném stavu. "Kdybychom to budeme pořád často trénovat, dřív nebo později v tom budeme dobří," prohlásil Kevin Lowe, trenér Edmontonu.

Ottawa, ač jeden z nejlíp bránících týmů NHL, neudržela jednobrankové vedení. Necelých sedm minut před koncem vypálil od modré čáry Roman Hamrlík, útočník Boyd Deveraux padl na kolena a posunul puk do branky. "Šli jsme po bodu," prohlásil Deveraux.

Hodně se mluvilo brance ottawského útočníka Shauna Van Allena. Deset minut před koncem díky ní hosté vedli 3:2. Van Allen bekhendem překonal brankáře Tommyho Sala, ale pár okamžiků předtím ve vlastní třetině zezadu nešetrně trefil Potiho z Edmontonu. "To nás dost naštvalo. Byl to faul," řekl Deveraux. "Ale tenhle tým se nad takovéhle věci umí povznést."

New York Islanders po měsíci vyhráli. Skončili sérii devíti zápasů bez vítězství. "Je konec časů, kdy jsme nevyhrávali. Už je to dlouho, co jsme po zápase odcházeli rozesmátí," prohlásil trenér Butch Goring.

Vítěze podržel brankář Roberto Luongo. Chytil 46 střel, přesto nebyl spokojen. "Dostal jsem pár zbytečných gólů. Naštěstí kluci v poli jich dali víc."

Anaheim povzbudila výhra nad Detroitem, tradičním soupeřem ze Západní konference. "Pro nás je vítězství nad Detroitem obrovský krok dopředu," řekl gólman Guy Hebert. "Vypadá to, že vždycky vědí, jak na nás. Jsou tak dobří, že je těžké je porazit."

Po čtyřech porážkách v řadě se chytil Phoenix. Vítězný gól vstřelil Keith Tkachuk po nájezdu na brankáře Steva Shieldse. "Strašně jsme potřebovali vyhrát," vyprávěl Tkachuk. "Ukázali jsme, že tým má duši a dokáže bojovat. To je důležité."

Phoenix - San Jose 4:3 (0:1, 1:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 25. Adams (Numminen, Roenick), 41. Green (Adams, Tocchet), 48. Tkachuk (Drake, Gill), 51. Numminen (Drake, Tkachuk) - 16. Friesen (Nolan, Suter), 31. Nolan (Sturm, Ricci), 58. Ricci.
Střely na branku: 31 - 15.
Využití přesilovek: 1 - 1.
Diváků: 14 827.

New York Islanders - New Jersey 5:3 (1:0, 2:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 4. Isbister (Andersson, Heward), 24. Connolly (Rivers, Eakins), 37. Odjick (Jokinen), 42. Jokinen (Andersson, Pearson), 46. Andersson (Isbister, Connolly) - 29. Lemieux (Holík), 31. Lemieux (Gomez, Arnott), 51. Madden (Daneyko).
Střely na branku: 29 - 49.
Diváků: 9 290.

New York Rangers - Tampa Bay 5:4 po prodl. (2:0, 2:2, 0:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 12. Johnsson (Fleury, Graves), 16. York (Fleury, Lefebvre), 28. Schneider (Fleury, Nedvěd), 39. Daigle (MacLean, Johnsson), 61. Fleury (Pilon) - 23. Sillinger, 37. Mara (Lecavalier, Petrovický), 53. Modin (Tucker, Mara), 57. Guola (Petrovický, Kubina).
Střely na branku: 29 - 37.
Využití přesilovek: 2 - 2.
Diváků: 18 200.

Philadelphia - Nashville 1:1 (0:0, 0:0, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 60. Desjardins (Langkow, Recchi) - 51. Kjellberg (Ronning, Legwand).
Střely na branku: 22 - 20.
Využití přesilovek: 0 - 0.
Diváků: 19 556.

Anaheim - Detroit 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 4. McKenzie (Cullen, McInnis), 13. Cullen (McInnis), 31. Kariya (Seläne, McInnis) - 57. Chelios (Lapointe).
Střely na branku: 32 - 31.
Využití přesilovek: 1 - 0.
Diváků: 16 538.

Edmonton - Ottawa 3:3 (1:2, 0:0, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 3. Dowd (Selivanov, Brown), 44. Moreau (Falloon, Laflamme, 54. Devereaux (Hamrlík, Laraque) - 6. Juneau (Alfredsson, Prospal), 10. Redden (Alfredsson, Prospal), 50. Van Allen (McEachern, Dackell).
Střely na branku: 32 - 24.
Využití přesilovek: 0 - 1.
Diváků: 16 217.