Flyers našli recept na Chabibulina

11 2004
Tampa Bay - Je to jen člověk. Takové je hlavní zjištění hokejistů Philadelphie, když se jim jako prvnímu týmu letošního play-off podařilo nastřílet brankáři Tampy Bay Nikolaji Chabibulinovi víc než tři branky. Flyers zvítězili ve druhé zápase finále Východní konference 6:2 a srovnali sérii na 1:1.

Kouč vítězů Ken Hitchcock označil triumf jako velký krok správným směrem.

Jeho svěřenci uvolnili pár cihel ve zdánlivě neprůstřelné zdi jménem Chabibulin třemi góly již během prvních dvanácti minut.

Stejný počet branek pak přidali ve zbytku utkání a přichystali tak zatím suverénní Tampě její nejhorší porážku v dosavadním průběhu play-off. Chabibulin po čtvrté trefě, která přišla ve 27. minutě z hole obránce Vladimíra Malachova, střídal. Tampa se vzchopila až v posledních deseti minutách a stav 0:6 korigovala díky trefám Ruslana Fedotěnka a Martina St.Louise.

"To bylo ošklivé představení," řekl obránce Dan Boyle. "Ani se nám moc nechce rozebírat chyby na videu, protože tenhle zápas si nikdo připomínat nechce. "

Flyers šli do vedení hned první střelou utkání. Marcus Ragnarsson přikopl puk na křídelního útočníka Johna Leclaira a ten Chabibulina překonal z levého kruhu svým prvním gólem v play-off.

"Tuhle střelu jsem měl mít," řekl Chabibulin. "Příště musím hrát lépe."

V 9. minutě pak tečoval Ragnarssonovu střelu v přesilovce Mark Recchi a o tři minuty později se ve vlastním oslabení prosadil i Sami Kapanen. Definitivní tečku za Chabibulinovým čarováním provedl čtvrtým gólem Malachov. Utkání dochytal náhradník John Grahame.

"Chabi nemůže zastavit všechny střely," bránil svého gólmana Boyle. "My jsme přestali na začátku hrát, totálně nás zaskočili."

Tampa prohrála poprvé po osmi zápasech. Naposledy podlehla New Yorku Islanders ve druhém zápase úvodního kola play-off. Zároveň podlehla Philadelphii vůbec poprvé za celou sezonu, protože v základní části s ní neztratila ve čtyřech případech ani bod.

Série se nyní stěhuje do Philadelphie, kde domácí jsou zatím neporaženi.

"Teď máme osud ve svých rukou," prohlásil Hitchcock. "Pokud doma vyhrajeme oba duely, máme proti Tampě šanci."

Další podrobnosti připravujeme

Východní konference:

Tampa Bay - Philadelphia 2:6 (0:3, 0:2, 2:1)
Branky: 51. Fedot
ěnko, 58. St.Louis - 2. LeClair, 9. Recchi, 12. Kapanen, 27. Malachov, 40. Handzuš, 44. Timander. Střely na branku: 31:29. Diváci: 21.314. Výsledek předcházejícího zápasu: 3:1. Stav série: 1:1.

Tony Amonte (vlevo) z týmu Philadelphia Flyers se raduje z gólu v síti Tampy Bay, na který nahrál Vladimiru Malachovovi. Nikolaje Chabibulina (vpravo) pak v brance nahradil John Grahame.

Darryl Sydor (níže) z Tampa Bay Lightning prohrává na body v boxerském souboji s philadelphským Dannym Markovem.

Michal Handzuš (vpravo) z Philadelphia Flyers oslavuje svůj přesný zásah ve druhé třetině zápasu s Tampou Bay. John Grahame udržel čisté konto třináct minut.