Frolík jednou asistoval, brankář Pavelec naskočil do rozjetého zápasu

Gólman Ondřej Pavelec z Winnipegu čelí šanci hokejistů Los Angeles. | foto: AP

13 2014
Po sobotním nabitém programu, kdy bylo v akci všech 30 týmů NHL, se v neděli odehrály jen dva duely. Poprvé v sezoně se z výhry radovali obhájci Stanley Cupu z Los Angeles a také hokejisté Toronta. Kanadský celek uspěl 6:3 na ledě Rangers a Kings si v domácím prostředí poradili 4:1 s Winnipegem, v jehož dresu si jednu asistenci připsal Michael Frolík. Brankář Ondřej Pavelec chytal až od 23. minuty.

Poté, co Michal Neuvirth zatím v dresu Buffala nedostal důvěru, je Ondřej Pavelec z Winnipegu jediným českým brankářem, jenž zasáhl do čerstvě rozehrané základní části NHL v sezoně 2014/15.

Po úvodní vychytané výhře 6:2 v Arizoně v sobotu český reprezentant nezabránil porážce 0:3 v domácím prostředí silného San Jose. Jedním z úspěšných střelců proti němu byl i krajan Tomáš Hertl.

Hned druhý den pak Jets při náročném losu čekal pro změnu start na ledě obhájců Stanley Cupu. Los Angeles bylo nažhavené o to více, když v úvodních dvou startech padlo (0:4 se San Jose a 2:3PP s Arizonou). V brance Winnipegu tentokrát na místo Pavelce dostal od úvodní minuty šanci náhradník Michael Hutchinson. Po třech gólech Kings se ale poroučel na střídačku už v 23. minutě.

I do třetího zápasu sezony tak za Jets naskočil Pavelec, jenž si ve zbytku řádné hrací doby připsal 17 zákroků a inkasoval již pouze v jednom případě. V 37. minutě jej přivítal kanonýr LA Jeff Carter. Poslední slovo však patřilo Winnipegu, když v 38. minutě za přispění Michaela Frolíka alespoň zkorigoval skóre Bryan Little.

Toronto vstoupilo do sezony dvěma domácími nezdary po výsledcích 3:4 s Montrealem a 2:5 s Pittsburghem. Prvních bodů se Maple Leafs dočkali až po vítězství 6:3 z ledu finalistů posledního Stanley Cupu, newyorských Rangers.

Klíčovou fází duelu byla druhá třetina, kdy kanadský celek nasázel celkově pět branek. Autorem té poslední byl v 36. minutě útočník David Clarkson, jenž zvyšoval na průběžných 6:2 pro hosty a vyhnal tak hvězdného Henrika Lundqvista na střídačku. Švédský gólman z 24 střel šestkrát inkasoval a úspěšnost zákroků měl jen 75%.

V ofenzivě Toronta se nejvíce činili útočníci Phil Kessel (1+2) a James van Riemsdyk s Tylerem Bozakem (oba 1+1). Za domácí se na zkorigovaní nepříznivého stavu podílel hlavně Lee Stempniak (1+1). Také Maple Leafs v zápase museli vystřídat gólmany poté, co se po kolizi se soupeřem v závěru zranil James Reimer a pustil tak do akce Jonathana Berniera.

Výsledky NHL

New York Rangers - Toronto 3:6 (1:1, 1:5, 1:0)
18. Nash, 34. Stempniak, 55. Brassard - 8. Franson, 26. Kessel, 28. Kadri, 30. Van Riemsdyk, 35. Bozak, 36. Clarkson. Střely na branku: 38:36. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Kessel, 2. Kadri, 3. Van Riemsdyk (všichni Toronto).

Los Angeles - Winnipeg 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)
7. Toffoli, 11. Kopitar, 23. Pearson, 37. J. Carter - 38. Little (Frolík). Střely na branku: 31:30. Ondřej Pavelec odchytal 38 minut, inkasoval jeden gól z 18 střel a úspěšnost zásahů měl 94,44 procenta. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Toffoli, 2. J. Carter, 3. Pearson (všichni Los Angeles).