Gardoň umlčel Duhovou arénu

• 1
Pardubice - Sázkaři včera roztrhali spoustu tiketů, ale hokejisté Kladna se o to nemuseli starat. V Pardubicích chtěli potvrdit výhru nad Spartou a to s dávkou nezbytného štěstí dokázali. Za stavu 1:1 sotva začalo prodloužení, když ujeli Gardoň s Procházkou a první z nich umlčel vítězným gólem našlapanou a hučící Duhovou arénu.

Místo obvyklých perníčků na znamení domácí výhry Pardubic zaplavily tentokrát led odpadky naházené na plochu naštvanými fanoušky.

Po návratu z marodky vykouzlil další fenomenální představení gólman Orct, chytající v reprezentační formě. Vyhlášený Hráč zápasu pochytal nechytatelné, puky vykopával vleže, při nájezdech tří nebo dvou na jednoho. Pomohla mu i tyč. Poměr střel na branku zněl 41:19.

Naopak hosté za zápas neměli víc než dvě gólové šance. Jenže obě proměnili. Při brance na 0:1 puk na Klimtovu hokejku náhodně dopadl ze vzduchu.
Domácí, oslabení a poprvé hrající na tři pětky, srovnali zásluhou Dopity po tlaku v úvodu třetí části.

Víc jim soudržné Kladno, ač opět mělo 8 vyloučených, nepovolilo.
Rabat má zatím v odvetách přesně opačné výsledky než v první čtvrtině ligy - prohrál ve Vsetíně, porazil Spartu i Pardubice. Jak dopadne v neděli doma od 17.30 proti Třinci? Na Moravě první zápas prohrál.