Hokejové dvacítce vyšla generálka na MS na jedničku. Smetla Dánsko

Dominik Mašín | foto: Profimedia.cz

22 2015
Česká hokejová reprezentace do 20 let porazila v generálce na mistrovství světa Dánsko jednoznačně 5:0. Dvěma góly a asistencí se na tom podílel útočník Filip Chlapík, o čisté konto se podělili brankáři Aleš Stezka s Danielem Vladařem.

Svěřenci trenéra Jakuba Petra se dostali do vedení v 9. minutě, kdy se prosadil Šimon Stránský. Rozhodující momenty přišly ve 22. minutě, kdy v rozmezí 19 sekund vstřelil své branky Chlapík. Další dva góly poté mladí Češi dali ve třetí části.

První zápas na MS čeká hokejisty v sobotu, kdy se utkají s Ruskem. Ještě předtím musí Petr s asistentem Petrem Svobodou zúžit nominaci.