Gólman Vojtek vytvořil rekord - 218 minut

• 7
Třinec - Čtvrtou nulu v řadě brankář hokejistů Třince Martin Vojtek nevychytal, ale 32 minut a 14 vteřin bez gólu mu stačilo k novému rekordu extraligy. Čisté konto udržel 218 minut a devět vteřin, a překonal tak sparťana Petra Břízu, jenž odolával 205 minut. Třinečtí navíc porazili Litvínov 4:2. Urostlého brankáře prostřelil až během druhé třetiny litvínovský Jíra. "Rekord je pěkná věc, ale body jsou body," cenil si Martin Vojtek především vítězství.

Jíra byl před ním po chybě třinecké obrany ve 33. minutě sám a švihem se trefil nad lapačku k levé tyči.

"Napětí jsme cítili," podotkl třinecký útočník Jan Marek. "Takový rekord se nerodí každý rok, každý měsíc. Přáli jsme ho Martinovi, chytal výborně." Třinecký trenér Antonín Stavjaňa se především obával, aby se na rekord Vojtka příliš neupnuli diváci. "V první třetině jsem měl chvílemi pocit, že čekáme, jak to dopadne," podotkl Stavjaňa.

Útočník Zdeněk Skořepa odmítl, že by hráli opatrně. "O možném rekordu jsme samozřejmě věděli, ale nepřipouštěli si ho, hráli jsme naplno," prohlásil Skořepa, který se o třineckou výhru zasloužil dvěma góly. "Šancí jsme měli plno."

Zejména ve druhé třetině se na litvínovskou branku valil útok za útokem, střela za střelou. To gólman hostů Pinc čelil čtrnácti ranám, zatímco Vojtek jen pěti. "Nebýt Pince, prohráli bychom mnohem víc," chválil svého brankáře litvínovský trenér Vladimír Kýhos. Průběh střetnutí podle něj ovlivnil třetí gól domácích. Ten vstřelil Skořepa jen 32 vteřin po tom, co Litvínov vyrovnal.

Oba celky dávaly branky v rychlém sledu za sebou. Třinečtí vedli 2:0 během 49 vteřin, Litvínovští své dva góly vstřelili za 50 vteřin. "To je hokej, dáte jeden gól a v euforii padne druhý, pak je to zase obráceně," řekl Skořepa.