Gólmani pozor! Janků a Meluzín úřadují

17 2001
Třinec - Tolik bodů za jeden zápas ještě nikdy neprobral. Třinecký hokejový útočník Pavel Janků se v nedělním utkání proti Plzni blýskl hattrickem, k tomu ještě přidal tři asistence. Sám tomu nemohl dlouho věřit. "Až mě to trochu zaskočilo...," usmívá se. V utkání zářil s Romanem Meluzínem, s nímž dříve ve Zlíně tvořili možná nejúdernější dvojici ligy. Přišel znovu jejich čas? "Nevím. Snad v tom budeme pokračovat," říká Janků trochu nesměle.

"S Romanem si perfektně rozumíme, vyhovíme si," chváli si spolupráci. V neděli to bylo vidět, předvedli se skvělými akcemi. Třeba druhý Jankův gól: ve vlastní třetině bere puk Meluzín a servíruje ho najíždějícímu spoluhráči. Ten v plné rychlosti pálí, gólman Kůs se jen ohlédne. Janků radostně objede branku, pohlédne vzhůru a zvedne ruce.

Nové vítězné gesto? "Díval jsem se k nebi a děkoval Bohu, že to tam spadlo," vysvětlil útočník. Třinec odskočil na 7:4, za deset minut přidala obávaná dvojice další zásah.

"Docela jsme se divili, jak nám všechno krásně vyšlo," netají Janků. Hattrick ho bude něco stát, ve středu chystá pro spoluhráče hostinu. "Asi bude kuře," předpovídá.

Bývalý reprezentant se cítí velmi dobře fyzicky, to je pro něj důležité. "A navíc nemám rád, když musím na začátku sezony čekat na gól. Teď jsem se trefil hned v prvním zápase, hodně jsem se uklidnil," říká.

Sebevědomě vypadá v této sezoně i Třinec, trápení z venkovních stadionů z uplynulé sezony je pryč. "Ano, snad to vydrží," nechce to Janků zakřiknout. "Ale věříme si, více než loni navíc pracujeme jako tým."

V uplynulé sezoně se ambiciózní Třinec nedostal do play off, to byla pro tým velká rána. Odešel trenér Vladimír Vůjtek, vystřídal ho Antonín Stavjaňa, zpevnila se především defenziva.

"Musíme hlavně dobře rozjet sezonu a hned ukotvit někde nahoře v tabulce," přeje si Janků. On sám začal parádně, po dvou odehraných kolech se vyšvihl do čela kanadského bodování. Pobral sedm bodů za čtyři góly a tři asistence.