Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Smlouvu nemám. Ale Kometa je pro mě v Česku číslo jedna, říká Hadamczik

Alois Hadamczik o angažmá v Brně: „Domluvili jsme se, že si dáme čas do 10. května,“ řekl kouč. „Důležitou roli v mém rozhodnutí hraje ale to, že znám lidi z vedení a oni mě chtějí jako trenéra.“ | foto:  Michal Šula, MAFRA

28 2015
Bronz z olympiády v Turíně, tři medaile ze světových šampionátů, ale i mediální grilování po neúspěchu na hrách v Soči. Další trenérskou kapitolu může Alois Hadamczik rozepsat v Brně. O spojení s Kometou ale mluví opatrně jako diplomat.

Kometu podle svých slov mohl vést už v osmdesátých letech. Tehdy však Aloise Hadamczika nepustila z Třince platná smlouva.

Nyní by mu na brněnskou střídačku nemělo nic stát v cestě. „K jednání došlo, ale nic podepsané není,“ upozorňuje 62letý kouč, jenž vedl českou hokejovou reprezentaci na šesti hokejových šampionátech a dvou olympiádách.

Do extraligy by se mohl vrátit po pěti letech. „Mám ale ještě nabídku z evropského týmu trénovat nároďák,“ podotýká Hadamczik.

V médiích se ale objevilo, že Kometa je už hotová věc.
Připouštím, že jsem s Kometou v kontaktu dlouhodobě. Znám Libora Zábranského i Jardu Medlíka (šéfa klubu a vedoucího sportovního úseku). Jednání minulý týden byla, ale smlouvu nemám podepsanou. Dohodli jsme se tak, že až bude mít jasno, bude Kometa informovat veřejnost. Chci ale zdůraznit jednu věc, která mě celkem dost uráží.

Hadamczik v Brně

Hadamczik podle Sportu kývl na nabídku Komety. K ruce má mít stávajícího asistenta Karla Berana a nově sportovního manažera Kamila Pokorného z Třebíče. „Klub s Kometou úzce spolupracuje, má to logiku. U Berana je kontinuita daná,“ řekl zdroj deníku.

Povídejte.
Libor Zábranský mi nikdy žádné akcie nenabízel, někdo to řekl záměrně jako fámu. Chci jasně říct do světa, že nechci kupovat akcie jakéhokoliv klubu. Měl jsem Baník Ostrava a vím, jaká je to starost. Nemám žádnou fabriku na to, abych mohl dávat finance na chod klubu.

Zpět k trénování. Proč byste dal přednost extralize před cizinou?
V zahraničí vám nabídnou větší finance, vést reprezentaci. Měl jsem nabídky, když jsem na mistrovství světa v Bratislavě vyhrál s národním týmem devět z deseti zápasů. Dostal jsem nabídky za velké peníze do Ruska, ale nešel jsem. Já ale moc nechci chodit ven. A když mám mluvit o českém týmu, Kometa je pro mě jasné číslo jedna.

Proč?
Na Kometě mě nejvíc zajímá to, že jsem jí fandil jako dítě. Byli tam hráči jako Pepík Černý, Nadrchal, Meixner. Ty lidi navíc osobně znám. V Kometě je také úžasná atmosféra. Důležitou roli v mém rozhodnutí hraje i to, že znám lidi z vedení a oni mě chtějí jako trenéra. To jsou pro mě velká plus.

Kolem konce trenéra Kýhose je velký humbuk. Co na to říkáte?
Vycházím s ním dobře, ale divil jsem se, že takové články byly. Když někomu končí smlouva, je jedno, jestli je trenér, nebo zaměstnanec fabriky. Záleží jen na majiteli klubu.

Vy byste se nebál tlaku jako jeho nástupce?
Vždycky jsem pracoval pod tlakem, takový je život. Nechci jít do týmu, který byl dvanáctý. To není pro mě výzva. Chci pracovat u týmu, který má velké ambice. Chci pracovat s těmi, kteří chtějí vyhrávat a dělat to pro lidi. V Brně se to tak dělá, protože bývá vyprodáno. Je tam pravá hokejová atmosféra, i proto mi myšlenka Komety leží v hlavě.

Autor:
Celková tabulka k 23. 4. 2017

Klub Z V VP PP P SKÓRE BODY
1. HC Dynamo Pardubice 12 5 1 3 3 36:31 20
2. HC Dukla Jihlava 12 3 5 1 3 32:29 20
3. HC Energie Karlovy Vary 12 4 2 3 3 30:29 19
4. HC Motor České Budějovice 12 3 1 2 6 20:29 13

Najdete na iDNES.czmobilní verze