Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hadamczik zlákal do Vítkovic bijce Varaďu

Václav Varaďa | foto: Jiří KoťátkoMF DNES

10 2008
Alois Hadamczik to s návratem hokejových Vítkovic mezi extraligovou elitu myslí vážně. I když se v myšlenkách pořád vrací k šampionátu v Kanadě, naplno se pustil do doplnění kádru ostravského celku. A jeho poslední úlovek stojí za to: do Vítkovic se po třech letech vrací útočník Václav Varaďa.

Důrazný útočník působil deset let v NHL, s Buffalem si v sezoně 1998/1999 zahrál ve finále Stanley Cupu. Poslední dvě sezony odehrál Varaďa ve Švýcarsku. A nyní, ve dvaatřiceti letech, se rozhodl pro návrat do Vítkovic. "Jsme dohodnutí," řekl Hadamczik.

Jak se vám Varaďu povedlo získat?
Věděli jsme, že je Venca volný, tak jsme ho oslovili a pomaličku začali jednat. Venca zvažoval odchody do různých zemí. Nabídky měl. Ale viděl, že ve Vítkovicích by se chtělo uspět, postavit lepší tým.

Museli jste trumfnout ostatní nabídky, nebo sehrálo roli to, že je Varaďa patriot?
Určitě i to. V Kopřivnici je doma, ale bylo to všechno dohromady. Kvalitě hráče musí odpovídat podmínky, má adekvátní cenu. A v tom, aby nešel do Pardubic nebo třeba do Prahy, sehrála roli skutečnost, že je Moravák.

Už má podepsanou smlouvu?
Jsme dohodnutí na dva roky s roční opcí. Do konce týdne se má smlouva podepsat. Venca si ještě potřebuje ve Švýcarsku vyřešit nějaké své záležitosti.

Po vašem nástupu do Vítkovic přišli dva důrazní útočníci: Juraj Štefanka a Václav Varaďa. Vypovídá to něco o stylu, jaký chcete, aby Vítkovice v lize hrály?
Ale ne. Vždyť přišel Marek Kvapil, který hrával ve dvacítce, ten je subtilnější. Přišel Korhoň, který je zase spíš bruslař. Přišli hlavně hráči, kteří chtějí vyhrávat, jsou dobří bruslaři. Na tom našem velkém hřišti musíme na typologii hráčů hodně dávat.

Může to být i jeden z důvodů, proč se Vítkovicím v minulých sezonách nedařilo?
Nerad bych hodnotil, co bylo a nebylo. Díval bych se do budoucnosti. Mám určitou představu, ale samozřejmě se všechno nedá realizovat tak rychle. Určitě bych potřeboval jednoho kvalitního tvořivého obránce. Ale Česká republika má hodně týmů a málo hráčů. Proto musíme být trpěliví. Vítkovice mají hodně zkušených a hodně mladých hráčů. Jde o to, aby mladí svou šanci vzali. Věřím tomu, že ti starší jim mají co dát.

Z hostování v Liberci se vrátil brankář Marek Pinc. Jak budete řešit jeho budoucnost, když je v týmu i Martin Prusek?
Zůstanou všichni tři, tedy Pinc, Prusek i Štěpánek. Zhruba v listopadu se rozhodneme, jakou nabídku budeme mít a jestli jednoho z těch gólmanů uvolníme. Nejprve jsme řekli, že Pince uvolníme, pak jsme řekli, že uvolníme toho, na koho bude první nabídka. Momentálně je ale trh s hráči uzavřen, kluby mají posty brankářských jedniček obsazené a adekvátní nabídku jsme nedostali, proto s tím musíme takhle pracovat.

V minulé sezoně nebyli gólmani spokojení. Oba chtěli chytat. Neobáváte se toho, že se situace bude opakovat?
Nemám žádnou obavu. Ti hráči nemají ve smlouvách napsané, že musí být první gólman. Tým se skládá na základě určitého rozpočtu a podle toho chcete výsledky. Hráči jsou spoluzodpovědní za výsledky a to, jestli se mají, nebo nemají rádi, nehraje roli. Jsou tu od toho, aby chytali, když dostanou šanci chytat. Je důležité se vyrovnat konkurenci. Třeba ve Zlíně mají Biegla a Murína, Kanada na mistrovství světa střídala gólmany. Nevidím důvod, proč by to neměli zvládnout.

Autor:
Tabulka ligy

Klub Z V VP PP P SKÓRE BODY
1. Plzeň 0 0 0 0 0 0:0 0
2. Pardubice 0 0 0 0 0 0:0 0
3. Olomouc 0 0 0 0 0 0:0 0
4. Sparta 0 0 0 0 0 0:0 0
5. Zlín 0 0 0 0 0 0:0 0
6. Vítkovice 0 0 0 0 0 0:0 0
7. Třinec 0 0 0 0 0 0:0 0
8. Jihlava 0 0 0 0 0 0:0 0
9. Chomutov 0 0 0 0 0 0:0 0
10. Hr. Králové 0 0 0 0 0 0:0 0
11. Kometa 0 0 0 0 0 0:0 0
12. Ml. Boleslav 0 0 0 0 0 0:0 0
13. Litvínov 0 0 0 0 0 0:0 0
14. Liberec 0 0 0 0 0 0:0 0

DUMREALIT
Nový obor podnikání - majitel nové pobočky

DUMREALIT
Praha, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Kraj Vysočina, Zlínský kraj

Najdete na iDNES.czmobilní verze