Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hádka v Montrealu: Nepotřebujeme tě, křičel na gólmana Price spoluhráč

Carey Price | foto: ČTK

28 2010
V kabině hokejového Montrealu Canadiens to vře. Brankář Carey Price se totiž pohádal s obráncem Andrejem Markovem, který na něj zavolal: "Když nehraješ srdcem, zůstaň doma. Nepotřebujeme tě tu!"

Vše proběhlo minulou středu po domácím zápase se St. Louis, který Montreal prohrál v prodloužení 3:4. Zpráva o incidentu však do kanadských médií prosákla až nyní díky místní rozhlasové stanici TEAM 990.

Podle ní je atmosféra v šatně slavného klubu na bodu mrazu. Část hráčů se totiž při hádce dala na stranu Price, ta druhá pak stojí za Markovem.

Dvaadvacetiletý Price je považovaný za velkou brankářskou naději, jenže místo oslnivých výkonů na sebe spíš upozorňuje skandály (na internetu kolují jeho fotky z různých mejdanů, kde ve společnosti žen popíjí a kouří). A také gólmanskými kiksy.

Zrovna v zápase se St. Louis své spoluhráče nepodržel především u gólu, kterým hosté zvyšovali na 2:0. Po ráně od modré za ním zůstal ležet puk, a on nechal Kariyu, aby pohodlně skóroval. Energii, kterou měl věnovat důslednému pokrytí prostoru u tyčky, pak za několik minut plýtval raději potyčkou s útočníkem Camem Janssenem.

Prohlédněte si záznam zápasu se St. Louis


Jenže pro místní fanoušky je nedotknutelný. Ty na začátku listopadu nadzvedly výroky hráčského agenta Allana Walshe, který zastupuje montrealskou dvojku Jaroslava Haláka.

"Kritizovat Price, to ode mě byla taková malá drzost, kterou jsem ani nemyslel vážně. Zapomněl jsem, že v Montrealu všichni ztratili smysl pro humor," omlouval se poté.

Jenže za pravdu mu dává i statistika. Price v letošní sezoně nastoupil k 32 zápasům a v 17 případech Montreal prohrál. Slovenský olympionik Halák chytal ve 23 duelech a Canadiens čtrnáctkrát vyhráli, v procentuální úspěšnosti zákroků je navíc čtvrtý v NHL.

Bude zajímavé sledovat, jaký dopad bude mít hádka mezi Markovem a Pricem na rozdělení brankářských pozic v Montrealu, klub však zatím k incidentu nevydal žádné prohlášení. Ale v tamní média se už začínají obracet k Halákovi.

Autor:


Témata: Humor

Najdete na iDNES.czmobilní verze