Hanácké hokejové derby nenašlo vítěze

9 2003
Olomouc - Hokejisté Olomouce prodloužili sérii bez prohry v první lize na šest zápasů, přesto doma v osmém kole ztratili za remízu s Prostějovem. Přes čtyři tisícovky diváků viděly dramatické derby, ale souboj o "Mistra Hané" skončil nerozhodně 2:2. Oba celky se znovu potkají 26. listopadu v Prostějově. Bod zachránil hostům Jan Sochor, zapůjčený ze Vsetína.

K nervozitě v hanáckém derby přispěl od úvodních sekund nepřesný rozhodčí Blecha a ve 3. minutě sedělo na trestné lavici už pět hráčů.

Více práce měl v úvodní třetině hostující brankář Piterka, který se spoluhráči musel řešit čtyřikrát hru v oslabení. Domácí Sršeň, Liška, Žajgla ani Klimeš však mladého gólmana nepřekonali.

To se povedlo až na začátku druhé třetiny Ministrovi. Ve vlastním oslabení nejprve nepotrestal kiks Zátopka na modré, ale když se vyloučený Klimeš vracel z trestné lavice, otevřel skóre po přihrávce Horného.

Poté však hodně klukovsky fauloval Šafařík a hned po něm i Prošek. Dvojnásobnou přesilovku využili hosté po 24 sekundách Záhorovským - 1:1.

Ve 36. minutě šli domácí opět do vedení, když v přesilovce překonal Piterku Dostál. Trestná lavice byla stále zahřátá. Po dvou třetinách byl stav vyloučených 8:8 a prostějovský Černý dostal desetiminutový trest.

Ve třetí části hry se hosté dočkali vyrovnání v další z přesilovek. Střelcem branky byl Sochor, posila ze Vsetína. Vytoužený bod hosté do konce řádné hrací doby ubránili.
Olomoučtí střelci se neprosadili ani v prodloužení, v němž hráli přes dvě minuty přesilovku.

Jan Sochor naskočil poprvé do prostějovské sestavy a hned se výraznou mírou podílel na zisku bodu. V Olomouci na první branku nahrál a druhou, která znamenala bod, vstřelil sám.

„Že budu hrát večer za Prostějov jsem se dozvěděl po dopoledním tréninku ve Vsetíně,“ řekl útočník, kterého si Prostějov vypůjčil, protože má na marodce pět hráčů základní sestavy.

Oba góly hostů padly v přesilovkách. „V dnešním hokeji se těžko prosazuje ve hře pět na pět a přesilovky vyšly lépe nám,“ dodal.

Olomouc - Prostějov 2:2 (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0)
26. Ministr, 36. Dostál - 29. Záhorský, 53. Sochor. Rozhodčí: Blecha - Drobílek, Jeletz. Vyloučení: 10:10, navíc Černý (Prostějov) 10 min. Využití: 1:2. Diváků: 4200.