Havířovští odvalili psychický balvan

21 2003
Havířov - Plná hala bouřila nadšením, jeden z fanoušků se radostí vrhnul na led. Po dvou gólech Martina Čecha, Jana Boháčka, Petra Šakarova a Petra Folty Havířov vyhrál. Přitom po první třetině by si na něj zřejmě nikdo nevsadil ani korunu. Po dvaceti minutách domácí prohrávali 0:3. První dvě kladenské rány skončily v síti. "Teď už to můžu říct, začínat doma, byla velká nevýhoda, obrovský psychický balvan," oddechl si havířovský trenér Radomír Kužílek. "Ale ukázali jsme, že za extraligu jsme ochotni položit život, že tady nejsme jenom na výletě."

Kladenský tým byl hodně zdrcený. "Prohráli jsme zbytečně," říkal trenér Zdeněk Müller. "Vedli jsme 3:0, jenže ve druhé třetině jsme hráli nedisciplinovaně, byli jsme hodně vylučovaní a domácí se vrátili do zápasu."

Klíčovou roli hrálo šťastné vyrovnání Havířovských. Petr Šakarov, půjčený z prvoligového Prostějova, nahodil puk od mantinelu a kladenský obránce Martin Čech si jej srazil do sítě.

"Už jsme mysleli na power play, přiklonilo se k nám štěstí," řekl Kužílek. A trenér Müller dodal: "Hraje se na čtyři výhry, musíme se z téhle prohry rychle otřepat."

Havířov - Kladno 5:4 po prodl. (série 1:0)
Podrobnosti o zápasu, on-line reportáž

Momenty zápasu:
1. První dvě kladenské rány prošly až do sítě, domácí prohrávají 0:2.
2. Havířovský brankář Mařík chytá v poslední třetině sólové úniky Michálka a Jankových.
3. Domácí Šakarov 63 vteřin před koncem šťastně vyrovnal, v prodloužení skóruje Folta.

hvězda: Martin Čech. Centr druhého havířovského útoku byl u čtyř gólů, dva vstřelil.
smolař: Martin Čech. Kladenský obránce si 63 vteřin před koncem srazil tělem puk do sítě a prodlužovalo se.