Havlíčkobrodský Hynek Zohorna. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Havlíčkobrodský útočník Zohorna: Nakonec musíme být rádi i za dva body

• 0
Dvě třetiny kráčeli neomylně za tříbodovým cílem, jenže pak stačilo 47 vteřin nepozornosti v posledním dějství a začal tuhý boj o jakékoli vítězství...

Havlíčkobrodští hokejisté vedli po 40 minutách nad Šumperkem 5:1 a na bodový zisk Draků by si v tu chvíli vsadil jen zarytý pesimista. Přesto hosté dokázali skóre utkání srovnat a nakonec prohráli 5:6 až po samostatných nájezdech.

„Hru jsme nezjednodušili, naopak jsme začali dělat hrozné chyby a soupeř nás prostě potrestal,“ povzdechl si po pondělním zápasu havlíčkobrodský útočník Hynek Zohorna. „Dostali jsme úplně zbytečné góly,“ zlobil se.

Z jasného utkání se během minuty stalo velké drama. Všechny tři úspěchy Draků dosažené v tomto časovém úseku si navíc byly podobné jako vejce vejci. „Pokaždé mi stříleli na pravou nohu, já puk vyrazil před sebe, kde stál někdo od soupeře,“ krčil rameny brankář Čeněk Novák, který si i přes pět inkasovaných gólů vysloužil od spoluhráčů i trenérů pouze slova chvály.

V brankovišti chvílemi předváděl doslova akrobatické kousky, aby těsný náskok 5:4 uhájil. Dvě minuty před koncem normální hrací doby chytil i trestné střílení. Ani to však nakonec nepomohlo. Draci přeci jen vyrovnali a zápas poté dospěl až k samostatným nájezdům. V nich sice Novák jednou inkasoval, ale domácí se prosadili hned dvakrát.

„Věřil jsem si. Věděl jsem, že dva ze tří chytím,“ přesvědčoval devatenáctiletý gólman. V pondělí to pro něj byla prvoligová domácí premiéra v brodském dresu.

Rozhodující nájezd večera proměnil Hynek Zohorna – puk poslal neomylně do pravého horního rohu a zařídil Rebelům alespoň dvoubodovou výhru. „Přesně takhle jsem chtěl zakončit. Piluju to na tréninku a jsem rád, že to vyšlo,“ oddechl si forvard, který jezdí mateřskému klubu vypomáhat z extraligového Brna. „Nakonec musíme být rádi i za dva body,“ uznal.