Utkání kontinentální hokejové ligy komentuje Michael Bereň

HC Lev Praha - Avangard Omsk 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Lev Praha si připsal šestou výhru ze sedmi zápasů.
60:00
59:41
Lev vede 3:1! A je rozhodnuto. Hossa zavezl puk do útočného pásma, zkoušel střílet, ale netrefil. Puk se však dostal ke Klepišovi, který s pomocí soupeře Záborského dostal puk do prázdné brány. Asistenci si připsal také Vrána.
59:25
Domácím se povedlo vyhodit.
59:15
Domácí vyhodili jen za cenu zakázaného uvolnění. To je příležitost pro oddechový čas Omsku.
59:00
Hosté hrají v šesti bez brankáře.
57:50
Omsk zvýšil presink a hned z toho mohlo být vyrovnání. Něstěrov zachytil puk na modré čáře a střela proklouzla Pöpperlemu pod rukavicí. Puk se klouzal těsně vedle brány.
56:55
Záborský se vyháčkoval od mantinelu před bránu a bekhendem střílel. Pöpperle se stihl přesunout.
55:40
Celý zápas téměř neviditelný Hudler mohl definitivně rozhodnout. Od Hunkese dostal na pravém křídle přihrávku, rozkmital nohy a uháněl k brance. Hezkou stahovačkou si položil gólmana, ale už v tísni nedokázal zakončit.
55:05
Lev drží puk daleko od vlastní brány.
53:20
Dobrý průnik předvedl omský útočník Záborský. Brankář Pöpperle pokryl jeho střelu i následnou dorážku.
52:20
Avangard už je v plném počtu.
51:30
Teď sledují dobrou přesilovku domácího Lva. Ovšem obrana Omsku v čele s brankářem Rämöm odolává.
51:00
Tomuto utkání přihlíží 9 033 diváků. To je zatím nejvíc na KHL v Česku.
50:20
Vyloučení Vyloučen je hráč Alexandr Pěrežogin (Omsk) na 2 minuty za hrubost.
49:52
Kalašnikov střílel z prostoru mezi kruhy, ovšem nebyl tak nebezpečný jako stejnojmenná zbraň. Pöpperle jeho pokus pokryl.
47:50
Už to vypadalo na třetí gól. Rachůnek vykličkoval ke střele, ovšem rozvlnil síť jen z boku.
47:09
Lev vede 2:1! Domácí tým jde znovu do vedení. Jeden z obránců Omsku upadl a do smrtícího protiútoku zavelel Jakub Voráček, který ideálně předložil puk najíždějícímu Novotnému, který překonal Rämöho.
46:10
Vránovu střelu srazil brankář Rämö, Klepiš na druhé straně puk netrefil.
44:30
Jako by se fanoušci Lva v Tipsport Aréně probouzeli až ve třetí třetině. Poprvé teď pokřik "My chceme gól!" kromě kotelníků spustili i lidé na tribunách.
43:10
Obránce Hunkes při pokusu o střelu na modré čáře promáchl, ale zabojoval a příkladně se vrátil a hrozící protiútok zastavil.
42:32
Domácí jsou kompletní.
42:00
Ivanovovu střelu pokryl brankář Pöpperle.
41:10
Lev zahrozil v oslabení. V úniku střílel Christensen, jeho bomba prosvištěla kolem brány a puk zaduněl o zadní hrazení.
40:32
Vyloučení Vyloučen je hráč Jiří Hudler (Lev Praha) na 2 minuty za hákování.
40:01
Začátek 3. třetiny.
40:00
Konec 2. třetiny.
39:22
Puk se dotkl ochranné sítě, vhazovalo se ve středovém kruhu.
37:30
Omsk je v plném počtu.
36:57
Z mezikruží zápěstím vystřelil útočník Klepiš. Brankář Rämö vykopl kotouč betonem do rohu.
35:30
Vyloučení Vyloučen je hráč Anssi Salmela (Omsk) na 2 minuty za držení puku rukou.
35:05
Omsk je v těchto chvílích lepší. Pěrežeginovovu střelu zblokovali obránci mimo bránu.
33:00
Domácí už jsou kompletní, přesto se brankář Pöpperle musel v brankovišti hodně otáčet. Tygřím, nebo chcete-li lvím skokem se vrhl po střele Ljamina. Puk nakonec mířil vedle. Možná mu však pražský gólman trochu pomohl.
32:00
Tahle pasáž hry je pro domácí tým unávná, protože se v podstatě bez přestávek brání ve čtyřech. Ale Lvi to zatím zvládají.
30:29
Vyloučení Vyloučen je hráč Erik Christensen (Lev Praha) na 2 minuty za sekání.
29:44
Tomu se říká obětovat se pro úspěch týmu! V době, kdy končila přesilovka Omsku, směřoval puk do poloprázdné brány. Tvrdou střelu však zastavil vlastním tělem obránce Ondřej Němec.
27:44
Vyloučení Vyloučen je hráč Juraj Mikuš (Lev Praha) na 2 minuty za faul loktem.
27:07
Lev se ubránil. Nebezpečný nebyl ani průnik útočníka Taraťjukina.
26:00
První minutu přesilovky strávili hosté v útočné třetině, ale chyběla jim střelba.

Nepřehlédněte

Sestavy HC Lev: Pöpperle - Sersen, Němec - Mikuš, Hunkes - Pikard, Oystrick, Cingel - Hudler, Vrána, Klepiš - Novotný, Christensen, Voráček - Bartečko, Karamnov, T. Rachůnek - M. Hossa, Mikúš, Surový - Sekáč.

Avangard Omsk:Rämö - Salmela, Bělov - Škoula, Pifsakin - Pujats, Ljamin - Valentko, Kalašnikov - Záborský, Popov, Pěrežogin - Pjanov, D. Sjomin, Ivanov - Pěrvušin, Taraťjukin, Něstěrov - Mozer, Žerebcov, Orlov