Hemský nedal penaltu a Pardubice prohrály

19 2004
Třinec - Po osmi zápasech, v nichž bodovali, Pardubičtí neuspěli. Po úterním zaváhání s Karlovými Vary prohráli i v Třinci 2:3. „Utkání se zlomilo ve třetí třetině, kdy jsme během dvou minut dostali dva góly,“ podotkl pardubický obránce David Havíř. „Snažili jsme se, ale nepodařilo se nám vyrovnat.“

Neuspěli Hemský ve 46. minutě z trestného střílení po tom, co ho fauloval Rozsíval, a hostům nepomohl ani závěrečný čtyřicetivteřinový nápor při hře bez brankáře.

„Domácí nás překvapili, že nezačali svým tradičním domácím náporem,“ řekl Havíř. „Úvodních pět minut jsme je tak tlačili my.“

Třinečtí nastoupili bez útočníka Richarda Krále, jemuž se v minulých zápasech dařilo a v kanadském bodování se posunul už na druhé místo mezi Oceláři. Krále skolila chřipka.

To, že Král není v sestavě, trenéra Pardubic Vladimíra Martince nepřekvapilo. „Věděl jsem to asi od dvanácti hodin,“ usmál se. Leč od koho se to dozvěděl, neprozradil.

Byla to pro Pardubice výhoda? „Kdepak,“ odmítl Vladimír Martinec. „Třinec nyní na Krále dost spoléhá, ale o to víc museli pracovat ostatní hráč.“ A měl pravdu. Oporou domácích byl mimo jiné Jiří Hašek.

Souboj nejproduktivnějších hráčů obou týmů vyhrál třinecký Jan Peterek. Dal rozhodující gól a na další nahrál. Pardubický Milan Hejduk sice dostal hosty do vedení, když v přesilovce v 19. minutě dal první gól, jenže na úspěch to nestačilo.