Hemský táhl Oilers k výhře nad Islanders

8 2008
Edmonton - Hokejový technik Aleš Hemský byl vyhlášen první hvězdou zápasu NHL mezi Edmontonem a New York Islanders. Český reprezentační útočník vyprodukoval dva body za gól a nahrávku, čímž se výrazně zasloužil o vítězství Olejářů v poměru 4:0. Kanadský celek tak uspěl v řádné hrací době poprvé po sedmnácti zápasech.

Po dlouhých sedmnácti zápasech se hokejisté Edmontonu konečně mohli radovat z dvoubodového zisku vybojovaného v řádné hrací době.

Specialisté NHL na samostatné nájezdy, z nichž urvali už jedenáct výher, naposledy triumfovali po 60. minutách hry 2. prosince na ledě Anaheimu (4:0).

V pondělním domácím klání s New York Islanders uspěli svěřenci trenéra Craiga MacTavishe po shodném skóre, tedy v poměru 4:0.

Shodnou bilancí (1+1) se pod triumf Edmontonu podepsali lídři klubové produktivity Aleš Hemský a Shawn Horcoff.

Prvně jmenovaný pardubický odchovanec, který tak navázal na dvě gólové asistence z předchozího duelu proti Rangers (3:2SN), byl navíc vyhlášen první hvězdou utkání.

Hemský se v čase 21:11 svou jedenáctou brankou sezony postaral o otevření skóre, když schovanou střelou švihem z pravého kruhu skrz nohy bránícího Brendana Witta nedal brankáři Ricku DiPietrovi šanci zasáhnout.

Zhruba o pět minut později vyslal Dustin Penner aktivního českého útočníka do úniku, načež vyhlášený technik místo střely vybídl k zakončení dojíždějícího Shawna Horcoffa. Olejáři tak od 27. minuty vedli již 2:0.

Třetí puk do sítě Ostrovanů napálil v 32. minutě Marty Reasoner, načež konečnou podobu skóre stanovil v čase 56:09 přesilovkovou bombou z pozice obránce centr Jarret Stoll. Gólman vítězů Mathieu Garon zneškodnil všech 35 ran New Yorku a uhájil své třetí čisté konto sezony.

Na gólovou smršť ze druhé třetiny Nashville nenašel odpověď

Obhájci Stanley Cupu z Anaheimu napravili své sobotní zaváhání z ledu Phoenixu (2:3SN) jednoznačným domácím vítězstvím nad Nashvillem. Ducks po čtyřgólové sérii v rychlém sledu z prostřední dvacetiminutovky uspěli v poměru 5:2.

Nashville poslal v zahajovací části do vedení český obránce Marek Židlický. Po vyrovnání skóre z hole Travisa Moena v čase 20:42 byl ovšem na ledě pouze jediný celek. Anaheim totiž v následujících osmi minutách a sedmi vteřinách čistého hracího času nasázel díky Chrisi Kunitzovi, Chrisi Prongerovi a Corey Perrymu další tři góly.

Průběžné vedení domácích 4:1 v úvodu závěrečné třetiny zmírnil střelec Predators J.P. Dumont, jenž po přihrávce Marka Židlického natáhl svou rekordní gólovou sérii už na pět zápasů za sebou.

Poslední slovo ale patřilo týmu Ducks, který v čase 53:43 popáté překonal hostujícího gólmana Dana Ellise zásluhou produktivního Ryana Getzlafa. Dvaadvacetiletý elitní centr Anaheimu bodoval už v osmém duelu za sebou, čímž si vyrovnal své osobní maximum.

Dallas ukončil černou sérii čtyř porážek

Po čtyřech porážkách v řadě, které vyplnily neúspěchy s Nashvillem (0:1), dvojzápas proti Detroitu (1:4, 0:3) a debakl od Minnesoty (3:6), se hokejisté Dallasu dočkali kýženého vítězství. Stars oplatili čtvrteční vysokou porážku Minnesotě, když na domácím ledě uhráli výsledek 3:1.

Dvěma góly se blýskl finský útočník Stars Antti Miettinen, přičemž třetí trefu přidal talentovaný obránce Matt Niskanen. Lídr produktivity domácího celku útočník Mike Ribeiro, jenž v pondělí podepsal nový kontrakt na pět let za 25 milionů dolarů, vylepšil své bodové konto o dvě asistence. Obdobnou bilanci si odnesl také kapitán Dallasu útočník Brenden Morrow.

"Po čtyřech porážkách v řadě a s blížící se sérií venkovních zápasů jsme tento duel museli vyhrát. Podali jsme skvělý týmový výkon," pochvaloval si výhru 3:1 Morrow, jehož celek nyní čeká šňůra pěti venkovních představení.

Výsledky:

Dallas - Minnesota 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
32. a 43. Miettinen, 26. Niskanen - 30. Parrish. Střely na branku: 30:19. Diváci: 17.502.

Edmonton - NY Islanders 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)
22. Hemský, 27. Horcoff (Hemský), 32. Reasoner, 57. Stoll. Střely na branku: 33:35. Diváci: 16.839.

Anaheim - Nashville 5:2 (0:1, 4:0, 1:1)
21. Moen, 22. Kunitz, 28. Pronger, 29. Perry, 54. Getzlaf - 5. Židlický, 45. Dumont (Židlický). Střely na branku: 37:22. Diváci: 17.174.