Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hlaváč pije na Manhattanu plzeňské

14 2000
P r a h a - Střelec zlatého gólu ze světového šampionátu 1999 Jan Hlaváč, který nyní obléká dres celku zámořské NHL New York Rangers, si dnes povídal se čtenáři iDNES. I když není nadšeným obdivovatelem internetu, on-line rozhovor jej bavil. "Také si budu muset internet pořídit. Když je člověk celý rok v Americe, je přece jen dobré, aby si mohl přečíst české noviny. V červenci mají v Praze schůzku hráčské odbory NHLPA a tam bychom měli všichni dostat notebooky. Zatím jsem v New Yorku surfoval jenom u spoluhráče Radka Dvořáka," svěřil se Jan Hlaváč v průběhu rozhovoru.Odpovědi na otázky najdete ZDE Na videu si prohlédněte rozhovor s Janem Hlaváčem

Hbitý třiadvacetiletý hokejista v uplynulé sezoně skvěle zapadl do české legie Rangers a útok s krajany Petrem Nedvědem a Radkem Dvořákem se stal postrachem soutěže. Čerstvý otec dcery Allison se omluvil z účasti na mistrovství světa v Petrohradu, ale nyní si může o zážitcích z Ruska nechat vyprávět od bývalých spoluhráčů ze Sparty, s nimiž se v Praze připravuje na další sezonu.

Hlaváčova cesta do NHL nebyla vůbec jednoduchá. Nejdříve si jej před pěti v draftu vybrali New York Islanders jako 28. v pořadí, pak byla hráčská práva na Hlaváče prodána do Calgary Flames, až se před rokem přihlásil se zájmem nejbohatší celek NHL New York Rangers. Do USA odešel sparťanský útočník po zlatém šampionátu v Lillehammeru.

I když byl na tři zápasy poslán za brankářem Milanem Hniličkou na farmu do Hartfordu, v NHL si získal pevné místo. Po slabším startu jej kouč Muckler postavil do řady se zkušenými harcovníky Petrem Nedvědem a Radkem Dvořákem a body na Hlaváčově kontě začaly narůstat. Celkem jich získal 42 za 19 gólů a 29 přihrávek a zařadil se mezi nejlepší nováčky soutěže. Milionáři z Rangers se ovšem do Stanley Cupu nedostali. Nyní má pořádek ve slavném klubu zavést nový generální manažer Glen Sather, architekt slavné edmontonské dynastie 80. let.

Hokejista Jan Hlaváč při on-line rozhovoru v redakci iDNES.

Autor:

Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze