Výhru Komety nad mistrem trefil útočník Němec, tleskal mu i jeho syn

Utočník Komety Vojtěch Němec se raduje z gólu. | foto: ČTK

29 2014
Víc zvratů by ve své hře nevymyslel ani Shakespeare. Naštěstí pro brněnské fanoušky hokejisté Komety napsali v úterý román s vítězným koncem. Mistra ze Zlína Brňané udolali 4:3.

Byl to pro něho speciální zápas. Ne kvůli svátečnímu termínu 28. října. Ne kvůli soupeři, kterým byl mistrovský Zlín. Na útočníka hokejové Komety Vojtěcha Němce se v úterý odpoledne dorazila poprvé podívat vzácná návštěva. „Konečně se dostal synátor na zápas a viděl tátu v akci,“ vysvětloval 28letý centr.

A „taťka Němec“ se před dvouletým potomkem činil. Dvěma góly pomohl v repríze extraligového finále skolit rivala ze Zlína 4:3. Produktivní forvard navíc v úvodu třetí třetiny neproměnil trestné střílení. „S nájezdem to nemělo nic společného,“ řekl Němec, kterému při kličce ujel puk a na zlínského Kašíka ani nevystřelil. „Nafackoval bych si za to,“ trpce se pousmál.

I když nezaznamenal hattrick, vyprodané Rondo si jej po utkání vyskandovalo zpět na led. Tříbodovému brněnskému happy endu předcházelo několik zápletek, za které by se nemusel stydět ani slavný anglický dramatik Shakespeare.

Zvrat 1: Brňany poslal ve 13. minutě do vedení bek Hanzlík. Zlín však za 22 vteřin srovnal. Ve druhém dějství se do hlavní role poprvé pasoval sám Němec, jenž i přes ostrý úhel našel skulinu mezi Kašíkovými betony. „To byla úplná náhoda, že to proklouzlo. Jen jsem do toho plácl,“ líčil centr.

Zvrat 2: A zase ten Němec. Jen co Rondo smutně vydechlo po jeho zpackaném nájezdu, už radostně jásalo. Hned po buly totiž zvýšil na 3:1 Jan Káňa. Do konce chybělo patnáct minut, jenže...

Zvrat 3: Dvoubrankový náskok totiž Brňané „prošustrovali“. „Říkali jsme si, že budeme hrát střední pásmo. Začali jsme ale hrát pasivně a vymýšlet v obranném pásmu,“ sdělil zadák Jan Hanzlík. „Pod dojmem toho, že vedeme, jsme zvolnili a vymýšleli ptákoviny,“ doplňoval Němec.

Po Vlachově a Leškově trefě spěla domácí partie Komety – stejně jako v neděli s Vítkovicemi – do prodloužení. To by však v modrobílém dresu nesměl být právě Němec, aktér čtvrtého a posledního zvratu dne.

Tři minuty před koncem našlápl na pravém křídle. „Naprostá náhoda, že jsem se objevil najetej, protože já moc nebruslím,“ žertoval. Zpracoval si do jízdy Tonův pas a z kruhu propálil Kašíka. „Střílel jsem na zadní tyč. Gólmani si většinou hlídají tu přední, naštěstí to vyšlo,“ popisoval produktivní forvard.

Kometa stejně jako v pátek Ševce dokázala porazit a poskočila na osmé místo extraligové tabulky. „Věděli jsme, že máme zápas k dobru a výhra by nás uklidnila. Se štěstím jsme to dotáhli,“ oddechl si Hanzlík. „Byl to typický zápas se Zlínem, kdy se to tahalo o jednu branku.“

1. Liberec 27 16 2 4 5 73:45 56
2. Třinec 27 13 5 6 3 93:54 55
3. Litvínov 28 12 8 0 8 70:66 52
4. Kometa 27 14 2 5 6 102:71 51
5. Hr. Králové 29 11 4 6 8 81:72 47
6. Sparta 26 13 1 5 7 82:66 46
7. Chomutov 27 8 8 2 9 85:85 42
8. Vítkovice 27 9 5 1 12 57:62 38