Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Třebíč budu sledovat dál. Je to můj úkol, říká brněnský asistent Pokorný

Kamil Pokorný | foto: MAFRA

17 2015
Skvělé výkony Třebíče z posledních let zaujaly vedení Komety Brno natolik, že si do Horácké Slavie sáhlo pro Kamila Pokorného. Udělalo z něj asistenta trenéra.

Několik sezon po sobě působil v hokejové Třebíči hned ve dvou rolích – jako hlavní trenér a sportovní manažer. Loni se ale rozhodl z téhle porce ubrat. Svoje místo na střídačce přepustil Jiřímu Mičkovi, který na jeho výbornou práci s A-týmem Horácké Slavie dokonale navázal...

Teď se Kamil Pokorný na střídačku vrací, už ale ne v Třebíči. Jeho novým působištěm bude extraligová Kometa Brno, kde přijal roli asistenta po boku zkušeného trenéra Aloise Hadamczika. „Nabídka z Brna pro mě byla překvapením. Samozřejmě příjemným překvapením,“ svěřil se Pokorný. „Moc si vážím toho, že mě Kometa oslovila,“ doplnil.

Asi jste se nad nabídkou dlouho nerozmýšlel. Nebo se pletu?
Neváhal jsem ani vteřinu. Možnost jít pracovat do takové organizace, jako je Kometa, se nenabízí každý den. Je to špičkový extraligový klub, který má skvělé zázemí a fantastické fanoušky.

Navíc je to blízko Třebíče...
Přesně. Od domova to mám nějakých čtyřicet minut autem. A taky je v současném kádru Komety šestnáct kluků, kteří prošli Třebíčí, takže je dobře znám. Nebylo proč váhat.

Berete nabídku z Brna jako ocenění vaší práce z posledních let? Horácká Slavia už několik sezon patří ke špičce první ligy...
Hokej dělám na sto dvacet procent, je to pro mě droga. A když něco děláte s takovou chutí, tak moc nepřemýšlíte, co by mohlo být. Ale ano, asi je to ocenění. Stejně jako jsou hráči sledovaní velkými kluby, tak to platí i o trenérech.

Pracovat budete vedle extrenéra národního týmu Aloise Hadamczika. Znáte se dobře?
Ne, víc jsme se seznámili, až když mě Kometa oslovila. On o mně od vedení klubu dostal nějaké informace a neměl s tím problém. Zatím vedeme tréninky hlavně s dalším asistentem Karlem Beranem, ale samozřejmě všechno s panem Hadamczikem konzultujeme. On se k nám naplno připojí až na soustředění v Tatrách.

Loni jste si od práce trenéra odpočinul, teď se k ní vracíte. Už vám chyběla?
Já bych řekl, že uplynulý ročník byl pro mě klíčový. Zpětně si uvědomuji, že moje rozhodnutí stáhnout se na post manažera, bylo správné. Sice i v roli manažera byla sezona náročná, ale přece jen jsem cítil, že mám v sobě zase víc energie.

Už víte, kdo po vás v Třebíči převezme roli sportovního manažera? Nebo už se o to nestaráte?
Samozřejmě, že se zajímám. A vím, že si mezi sebe povinnosti rozdělí vedení a trenéři A-týmu, tedy Jirka Mička a Radek Novák. Bude to jako v minulých letech za mě. Prostě si vyberou hráče a pak ten svůj výběr zkonzultují s vedením klubu.

Jak vůbec reagovala Horácká Slavia na vaše rozhodnutí odejít?
Vedení musím moc poděkovat.
Udělali všechno, aby mi umožnili nabídku z Komety přijmout. Navíc Třebíč budu dál sledovat, je to součást jednoho mého úkolu v Brně. Nastavená spolupráce z předchozích let pokračuje.

Přechod do vyšší soutěže znamená i větší zodpovědnost a tlak. Jste na to připraven?
Myslím, že jsem typ člověka, který na sebe vytvářel velký tlak vždycky. Dokonce i ve chvíli, kdy to ani nebylo potřeba. Takže ano, jsem na to nachystaný.

Na co se nejvíc těšíte? Na první zápas před nabitým hledištěm?
Já se momentálně těším na každý trénink. Po těch pár dnech můžu říct, že jsou v týmu výborní, pracovití kluci. A k divákům bych chtěl říct asi tolik, že jsou nejlepší v republice. Je neuvěřitelné, jakou atmosféru dokáží vytvořit.

Informace o vašem odchodu do Komety se objevila už na konci dubna, ale vy jste ji nechtěl nijak komentovat. Proč?
Do poslední chvíle jsem pracoval pro Třebíč. Podepsal dvanáct hráčů a dohodl například přípravné zápasy na léto. Prostě jsem chtěl dodělat jedno a pak teprve začít další.

Naplánoval jste i zápas s Brnem?
Jasně. Kometa se představí v Třebíči 30. července v 17.30.

Řekl jste, že hokej je pro vás droga. Umíte si od něj odpočinout?
Je pravda, že moc ne. (usmívá se) Ale dceři se teď před třemi týdny narodil syn, takže je ze mě děda a už jsem s vnukem absolvoval i jízdu s kočárkem. A u toho si člověk odpočine úplně parádně.

Přibyl do rodiny další hokejista?
Věřím, že ano. Už má dokonce v Třebíči připravenou registraci. Hned od druhého dne, kdy se narodil. (usmívá se)

A malý dres bude mít třebíčský, nebo komeťácký?
No, musím přiznat, že bodýčko má komeťácké. (usmívá se) Jmenuje se Matyáš a na Facebooku má u fotky napsáno: Fandím dědovi.

Tabulka ligy

Klub Z V VP PP P SKÓRE BODY
1. Třinec 14 9 3 2 0 51:21 35
2. Kometa 14 10 1 3 0 60:31 35
3. Litvínov 15 6 5 0 4 42:36 28
4. Ml. Boleslav 14 7 1 2 4 39:45 25
5. Sparta 14 7 0 3 4 45:36 24
6. Chomutov 14 5 3 2 4 47:47 23
7. Liberec 13 6 0 4 3 33:29 22
8. Vítkovice 14 5 3 0 6 28:30 21
9. Hr. Králové 15 3 3 5 4 44:41 20
10. Olomouc 14 4 2 2 6 33:37 18
11. Zlín 13 4 2 0 7 39:45 16
12. K. Vary 14 2 1 2 9 29:52 10
13. Pardubice 14 2 1 1 10 31:49 9
14. Plzeň 14 1 2 1 10 30:52 8

Bodování

21

Martin Erat

Kometa

21

Marek Kvapil

Kometa

17

František Lukeš

Litvínov

Góly

8

Martin Erat

Kometa

8

Marek Kvapil

Kometa

8

Martin Zaťovič

Kometa

Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze