Zadumaný budějovický kouč Radek Bělohlav

Zadumaný budějovický kouč Radek Bělohlav | foto: Petr Lundák, MF DNES

České Budějovice přišly v Prostějově o bod i Gumana

• 0
Před zápasem by dva body z Prostějova brali. Koneckonců, třikrát v řadě nedokázali na hřištích soupeře bodovat. Když však hokejisté prvoligového Motoru jeli v sobotu večer zpátky do Českých Budějovic, vítězství 4:3 na samostatné nájezdy a dvoubodový zisk pro ně bylo spíše zklamáním.

Přece jenom ve 41. minutě po dvou brankách Kuchejdy a jedné Mikysky vedli 3:0. Soupeř nakonec v závěru zápasu v power play vyrovnal. „Jednoznačně jsme po zápase byli zklamaní,“ konstatoval trenér Motoru Petr Rosol. „Když vedete v hokeji 3:0 a zbývá dvacet minut do konce, nikdy není nic rozhodnutého. A tady se to potvrdilo. To, co se nám však stalo v poslední minutě, to byla naše hrubá chyba,“ dodal Rosol.

Jihočeši vstoupili do zápasu hůř než domácí celek. V první části Prostějovu pomohlo několik přesilovek, aby se dostali do hry. „Soupeř se dostal do tlaku, ale zvládli jsme to,“ vysvětloval hned po zápase druhý z trenérů Radek Bělohlav.

Ve druhé třetině se po pětadvaceti vteřinách trefil David Kuchejda střelou pod horní tyčku. A ve 35. minutě zase stál stejný hráč u správné tyčky a dorážel střelu Vráblíka do branky. Druhá třetina patřila Jihočechům a stejně dobře vstoupili i do té poslední. Hned po 53 vteřinách se prosadil Mikyska střelou nad vyrážečku.

Zase se nevyhnuli zranění

Jenže od 45. minuty začali domácí Šlahařovou střelou od modré stahovat. Tři minuty před koncem snížil na rozdíl jediné branky po úniku Venkrbec a v 60. minutě se domácí dočkali vyrovnání.

„Tohle se nám nemělo stát. Měli jsme přesilovku. Soupeř sice stáhl gólmana a hrál v pěti, ale odražený puk si musíme umět pohlídat,“ zlobil se Rosol. „Rozhodně to nebyla nějaká vypracovaná akce. Náhodně se soupeř dostal k puku a propálil ho do branky. Musíme se z toho poučit do dalších zápasů a podobných závěrů se vyvarovat.“ V samostatných nájezdech pak ve čtvrté sérii rozhodl Josef Straka.

Jihočeši mají v průběhu celého ročníku smůlu na četná zranění, která je provází. I v zápase s Prostějovem počítají další ztrátu. Po jednom ze soubojů totiž narazil na hrazení útočník Tomáš Guman a odnesl to zlomenou klíční kostí. „Hodně se nás to drží. Pro středeční domácí zápas snad už zase můžeme počítat s Rokem Pajičem, který se vrátí do hry.“ Motor nastoupí ve středu v dalším kole proti Litoměřicím.

Byli jsme po zápase zklamaní. Když vedete v hokeji 3:0 a zbývá 20 minut do konce, není nic rozhodnutého. A tady se to potvrdilo.