Útočník Chomutova Roman Červenka rozhodl v prodloužení utkání s vedoucím Libercem. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Lídr bodování Červenka: Jsem rád, že to na mně v Chomutově stojí

• 2
Po nemoci má nos ještě trochu červený, přesto se Roman Červenka vyhoupl zpátky do čela kanadského bodování hokejové extraligy.

Vítězným gólem a asistencí se elitní chomutovský útočník v pátek podílel na zkáze Liberce, Pirátům zajistil domácí výhru 3:2 v prodloužení.

„Moc statistiky nesleduju ani se na ně nesoustředím, ale že jsem první, to je potěšitelné,“ svěřil se navrátilec z KHL.

Vyhovuje vám role jednoznačného tahouna?
Cítím, že od toho tady jsem, abych díky gólům a bodům pomohl týmu. Jsem rád, že to na mně stojí. A hlavně, že to prospívá mužstvu, po reprezentační pauze jedeme na vítězné vlně.

I zkraje sezony jste sbíral body, ale říkal jste, že se ještě necítíte dobře. Co nyní?
Byl jsem i teď nemocný, nějak se to na mě lepí, že nemůžu být v tom nejlepším. Ale tím neříkám, že budu hrát ještě líp. Na to, jak se cítím, se mi daří. Mám štěstí, možná jsem v laufu.

Pětkrát v řadě jste bodovali. Co stojí za zlepšením?
Pořád nedáváme moc gólů, vyhráváme na dva tři. Ale trochu víc jsme se zlepšili do obrany, do defenzivy, gólmani chytají výborně. Máme nějaký systém a snažíme se ho dodržovat.

Chomutov v extralize býval zvyklý na porážky. Cítíte v klubu, jak si tu změnu užívá?
Je vždycky lepší, když se daří. Ale nevnímám to z pohledu, že jsme nováček. Je potřeba pořád makat a připravovat se na každý zápas s největším úsilím. Když se hraje jen dvakrát v týdnu, je nutné nějaké body vždycky udělat. Navíc takhle vyrovnanou ligu jsem ještě neviděl, do posledního kola se bude hrát o všechny příčky.

Je výhra nad lídrem Libercem cennější než jiné?
Liberec je nahoře, patří k favoritům, ale v podstatě je jedno, proti komu hraješ. Nikdo není neporazitelný, ani výborný Liberec, ani Sparta. My taky nemáme špatný tým. Jen musíme všichni dělat, co máme, pak se můžeme měřit s každým.