Mezi střelce se zapsal i Roman Červenka, který korunoval výhru Petrohradu v Nižněkamsku 5:1 a jeho tým si udržel stoprocentní úspěšnost i po sedmém utkání v sezoně.
Vítězný gól Chanty-Mansijsku proti Rize dal 53 sekund po začátku třetí třetiny Alexej Pepeljajev. Pak se v 43. a 45. minutě trefil Kašpar, který překonal českého gólmana Jakuba Sedláčka, jenž už na konci deváté minuty nahradil za stavu 2:0 pro Jugru zkušeného Edgarse Masalskise.
Po Kašparových gólech mohl vzápětí z trestného střílení snížit Lauris Darzinš, ale neuspěl. Český mistr světa z roku 2010 má po sedmi zápasech bilanci tří branek a tří asistencí.
Červenka si připsal druhý gól v sezoně, když v 54. minutě uzavřel skóre zápasu v Nižněkamsku. Jednou brankou a dvěma přihrávkami se o jasnou výhru favorizovaného Petrohradu zasloužil Ilja Kovalčuk a dostal se do čela kanadského bodování (11+7). S jedenácti zásahy je i nejlepším střelcem ligy.
Už šestou porážku za sebou utrpěl s Jekatěrinburgem brankář Jakub Kovář, který musel strávil prohru 2:4 na ledě Dynama Moskva. Z osmi zápasů má jeho tým jen čtyři body a je druhým nejhorším celkem soutěže..
Kontinentální hokejová liga
Novosibirsk - Ufa 3:1
Chanty-Mansijsk - Dinamo Riga 5:2 (za domácí Kašpar 2+0)
HK Soči - Magnitogorsk 1:2
Lada Togliatti - Jokerit Helsinky 1:2
Nižněkamsk - Petrohrad 1:5 (za hosty Červenka 1+0)
Dynamo Moskva - Jekatěrinburg 4:2
Viťaz Podolsk - Kazaň 2:3 v prodl. (za domácí Horák 0+1)
Charlamovova divize
Tým | Z | V | VP | PP | P | S | B | |
1. | Magnitogorsk | 8 | 6 | 1 | 0 | 1 | 29:8 | 20 |
2. | Kazaň | 8 | 4 | 2 | 0 | 2 | 25:18 | 16 |
3. | Chanty-Mansijsk | 7 | 3 | 0 | 1 | 3 | 22:19 | 10 |
4. | Nižněkamsk | 6 | 2 | 0 | 1 | 3 | 19:22 | 7 |
5. | Čeljabinsk | 7 | 1 | 2 | 0 | 4 | 14:21 | 7 |
6. | Lada Togliatti | 6 | 0 | 2 | 0 | 4 | 14:20 | 4 |
7. | Jekatěrinburg | 8 | 1 | 0 | 1 | 6 | 15:30 | 4 |
Černyševova divize
Tým | Z | V | VP | PP | P | S | B | |
1. | Omsk | 8 | 5 | 0 | 2 | 1 | 27:16 | 17 |
2. | Ufa | 8 | 4 | 0 | 0 | 4 | 27:23 | 12 |
3. | Novosibirsk | 5 | 3 | 1 | 0 | 1 | 19:10 | 11 |
4. | Barys Astana | 8 | 3 | 1 | 0 | 4 | 22:21 | 11 |
5. | Novokuzněck | 6 | 2 | 1 | 1 | 2 | 11:17 | 9 |
6. | Chabarovsk | 8 | 2 | 1 | 1 | 4 | 17:24 | 9 |
7. | Vladivostok | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 17:23 | 6 |
Bobrovova divize
Tým | Z | V | VP | PP | P | S | B | |
1. | Petrohrad | 7 | 7 | 0 | 0 | 0 | 32:15 | 21 |
2. | Jokerit Helsinky | 7 | 5 | 1 | 1 | 0 | 23:15 | 18 |
3. | Slovan Bratislava | 6 | 3 | 0 | 1 | 2 | 16:15 | 10 |
4. | Dinamo Minsk | 6 | 2 | 1 | 1 | 2 | 18:21 | 9 |
5. | Atlant Mytišči | 6 | 2 | 1 | 0 | 3 | 14:15 | 8 |
6. | Dinamo Riga | 7 | 2 | 0 | 2 | 3 | 15:21 | 8 |
7. | Záhřeb | 7 | 1 | 0 | 0 | 6 | 14:27 | 3 |
Tarasovova divize
Tým | Z | V | VP | PP | P | S | B | |
1. | CSKA Moskva | 6 | 5 | 0 | 0 | 1 | 18:9 | 15 |
2. | Dynamo Moskva | 6 | 3 | 0 | 1 | 2 | 12:17 | 10 |
3. | Nižnij Novgorod | 6 | 2 | 1 | 1 | 2 | 15:14 | 9 |
4. | Čerepovec | 7 | 2 | 1 | 0 | 4 | 17:18 | 8 |
5. | Jaroslavl | 6 | 2 | 0 | 1 | 3 | 15:17 | 7 |
6. | Viťaz Podolsk | 6 | 2 | 0 | 1 | 3 | 17:22 | 7 |
7. | HK Soči | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 11:17 | 6 |
Finská liga
Ässät Pori - Tappara Tampere 2:3.
Tabulka
Tým | Z | V | VP | PP | P | S | B | |
1. | IFK Helsinky | 4 | 3 | 0 | 1 | 0 | 16:7 | 10 |
2. | SaiPa Lappeenranta | 4 | 3 | 0 | 0 | 1 | 14:10 | 9 |
3. | Ässät Pori | 4 | 2 | 1 | 0 | 1 | 11:6 | 8 |
4. | KalPa Kuopio | 4 | 1 | 2 | 0 | 1 | 11:7 | 7 |
5. | Tappara Tampere | 5 | 2 | 0 | 1 | 2 | 9:11 | 7 |
6. | Ilves Tampere | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 9:4 | 6 |
7. | Jyväskylä | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 9:8 | 6 |
8. | Kärpät Oulu | 5 | 2 | 0 | 0 | 3 | 12:16 | 6 |
9. | TPS Turku | 4 | 2 | 0 | 0 | 2 | 8:12 | 6 |
10. | Blues Espoo | 4 | 1 | 1 | 0 | 2 | 8:8 | 5 |
11. | Hämeenlinna | 4 | 1 | 0 | 1 | 2 | 13:16 | 4 |
12. | Sport Vaasa | 4 | 1 | 0 | 0 | 3 | 9:17 | 3 |
13. | Pelicans Lahti | 3 | 0 | 1 | 0 | 2 | 5:7 | 2 |
14. | Lukko Rauma | 3 | 0 | 0 | 2 | 1 | 5:10 | 2 |
Slovenská liga
Nitra - Košice 5:4 po sam. nájezdech
Poprad - Trenčín 4:1
Žilina - Zvolen 1:4 (Procházka 1+0 - Brabenec 1+0)
Skalica - Martin 1:2
Tabulka
Tým | Z | V | VP | PP | P | S | B | |
1. | Zvolen | 5 | 4 | 0 | 1 | 0 | 21:14 | 13 |
2. | Poprad | 5 | 3 | 1 | 0 | 1 | 17:9 | 11 |
3. | Košice | 4 | 2 | 1 | 1 | 0 | 12:10 | 9 |
4. | Nitra | 4 | 1 | 2 | 1 | 0 | 15:12 | 8 |
5. | Martin | 4 | 2 | 0 | 1 | 1 | 11:10 | 7 |
6. | Skalica | 4 | 1 | 0 | 1 | 2 | 8:11 | 4 |
7. | Banská Bystrica | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 6:6 | 3 |
8. | Žilina | 5 | 1 | 0 | 0 | 4 | 9:17 | 3 |
9. | Slovensko 20 | 3 | 0 | 1 | 0 | 2 | 8:11 | 2 |
10. | Trenčín | 3 | 0 | 1 | 0 | 2 | 6:9 | 2 |
11. | Piešťany | 3 | 0 | 0 | 1 | 2 | 7:11 | 1 |
EBEL - 3. kolo
Lublaň - Znojmo 2:5 (1:3, 0:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 19. Bishop, 58. White - 2. Havlík (Pucher), 8. Štach (Pucher, Sova), 11. Lattner (Grof, Pucher), 26. Podešva (Pavlikovský, Bača), 40. Pucher (Grof).
Dornbirn - Vídeň 0:3
Klagenfurt - Székesfehérvár 3:6 (za domácí Koreis 1+0)
Villach - Innsbruck 5:1
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Salcburk | 3 | 3 | 0 | 0 | 13:6 | 6 |
2. | Vídeň | 3 | 3 | 0 | 0 | 12:5 | 6 |
3. | Villach | 3 | 2 | 0 | 1 | 11:5 | 4 |
4. | Linec | 2 | 2 | 0 | 0 | 7:4 | 4 |
5. | Székesfehérvár | 3 | 2 | 0 | 1 | 13:12 | 4 |
6. | Štýrský Hradec | 3 | 1 | 1 | 1 | 12:11 | 3 |
7. | Znojmo | 3 | 1 | 0 | 2 | 8:8 | 2 |
8. | Klagenfurt | 3 | 1 | 0 | 2 | 10:12 | 2 |
9. | Innsbruck | 3 | 1 | 0 | 2 | 7:12 | 2 |
10. | Dornbirn | 3 | 1 | 0 | 2 | 4:10 | 2 |
11. | Lublaň | 3 | 0 | 0 | 3 | 5:11 | 0 |
12. | Bolzano | 2 | 0 | 0 | 2 | 1:7 | 0 |
Německá liga - 3. kolo
Augsburg - Düsseldorf 7:4
Eisbären Berlín - Hamburk 7:3 (za domácí Pohl 1+2)
Kolín nad Rýnem - Norimberk 5:3
Krefeld - Mnichov 2:5
Mannheim - Iserlohn 4:3 (za hosty Jareš 0+1)
Straubing - Ingolstadt 2:4
Wolfsburg - Schwenningen 1:2 po sam. nájezdech
Tabulka
Tým | Z | V | VP | PP | P | S | B | |
1. | Mnichov | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 18:5 | 9 |
2. | Augsburg | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 15:7 | 9 |
3. | Wolfsburg | 3 | 2 | 0 | 1 | 0 | 12:3 | 7 |
4. | Eisbären Berlín | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 13:8 | 6 |
5. | Mannheim | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 11:10 | 6 |
6. | Norimberk | 3 | 1 | 1 | 0 | 1 | 9:8 | 5 |
7. | Iserlohn | 3 | 1 | 0 | 1 | 1 | 9:9 | 4 |
8. | Kolín nad Rýnem | 3 | 1 | 0 | 1 | 1 | 8:10 | 4 |
9. | Krefeld | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 9:11 | 3 |
10. | Ingolstadt | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 8:11 | 3 |
11. | Düsseldorf | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 8:15 | 3 |
12. | Straubing | 3 | 0 | 1 | 0 | 2 | 6:11 | 2 |
13. | Schwenningen | 3 | 0 | 1 | 0 | 2 | 3:11 | 2 |
14. | Hamburk | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 7:17 | 0 |
Švýcarská liga - 4. kolo
Ambri-Piotta - Davos 3:4 po sam. nájezdech
Biel - Rapperswil 3:4 v prodl.
Fribourg-Gottéron - Ženeva 3:4
Kloten - Curych 0:2
Lugano - Bern 3:2 po sam. nájezdech
Zug - Lausanne 5:0
Tabulka
Tým | Z | V | VP | PP | P | S | B | |
1. | Curych | 5 | 4 | 0 | 0 | 1 | 20:10 | 12 |
2. | Lugano | 4 | 2 | 2 | 0 | 0 | 14:8 | 10 |
3. | Davos | 4 | 2 | 1 | 1 | 0 | 21:10 | 9 |
4. | Ženeva | 4 | 2 | 1 | 1 | 0 | 15:13 | 9 |
5. | Zug | 4 | 2 | 1 | 0 | 1 | 14:8 | 8 |
6. | Bern | 4 | 1 | 1 | 2 | 0 | 11:11 | 7 |
7. | Biel | 4 | 1 | 0 | 2 | 1 | 13:13 | 5 |
8. | Rapperswil | 5 | 1 | 1 | 0 | 3 | 11:15 | 5 |
9. | Fribourg-Gottéron | 4 | 1 | 0 | 1 | 2 | 12:19 | 4 |
10. | Ambri-Piotta | 4 | 0 | 1 | 1 | 2 | 10:16 | 3 |
11. | Lausanne | 4 | 1 | 0 | 0 | 3 | 8:14 | 3 |
12. | Kloten | 4 | 0 | 0 | 0 | 4 | 5:17 | 0 |