Pardubice v extraligové dohrávce podlehly Zlínu a zůstaly předposlední

Zlínského brankáře Kašíka ohrožuje pardubický útočník Novák. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

11 2016
Pardubičtí hokejisté nevyužili šanci k opuštění předposledního místa extraligové tabulky. V dohrávce 6. kola podlehli na domácím ledě Zlínu 2:3.

Dynamo mělo po většinu zápasu herní i střeleckou převahu, ale v 16. minutě šel do vedení Zlín. Pardubice dokázaly v závěru druhé části srovnat, jenže třetí třetinu už režíroval Zlín a dvěma brankami zlomil zápas na svou stranu. Domácí se dokázali prosadit až při závěrečné hře bez brankáře, ale na vyrovnání už nedosáhli.

Pardubice se musely obejít bez vysoce produktivního Redenbacha i Sýkory, ale i tak si proti Zlínu brzo vynutily převahu. V šancích však domácí naráželi na jistého brankáře Kašíka. Ten se poprvé zaskvěl při Nahodilově šanci a Kautově dorážce. Na druhé straně při ojedinělém přečíslení pálil Říčka jen do Štěpánka.

Zlín s útočnými nápady šetřil, zato předvedl lekci z produktivity. V 16. minutě si našel odražený puk Goiš a rychlou střelou za dezorientovaného Štěpánka zaznamenal první extraligový gól.

Za okamžik mohl srovnat Rolinek, ale z hranice brankoviště trefil jen Kašíka. Tuhou obranu Zlína se snažil soustavně narušovat Tomášek, ale jeho sólo z konce první části skončilo jen střelou nad branku.

Tomášek se činil i po pauze, když připravil šance Ščotkovi a Schausovi, avšak oba ztroskotali na výborném Kašíkovi. Zlínu v polovině duelu pomohla ze sevření první přesilovka večera, při které Štěpánek zlikvidoval dvě Marušákovy střely. Poté už Dynamo sice tak nebezpečné nebylo, ale vyrovnat se mu podařilo. V 38. minutě se ranou po buly poprvé v extralize prosadil kanadský bek Leduc.

Remízový stav vydržel ve třetí třetině jen 39 vteřin. Pak podnikli protiútok Říčka se zakončujícím Bukartsem, který dokázal dotlačit kotouč za Štěpánka. Dynamo mohlo srovnat v přesilovce, ale puk po Schausově střele o centimetry minul branku. Jinak se Zlín bez větších obtíží bránil a v 48. minutě navíc Kubiš zužitkoval protiútok ke třetí brance.

Pardubičtí hráči zápas ani přes sílící pískot a negativní pokřiky z tribun nezabalili. Po tlaku v útočném pásmu měl dobrou možnost Kaut a poté i dorážející Ovčačík, za Kašíka však kotouč nedostali.

S blížícím se koncem byla snaha domácích stále křečovitější a Zlín v pohodě držel dvoubrankový náskok. Až 37 vteřin před sirénou zařídil snížení dorážející Ščotka. Víc už Pardubice ani při zkrácené početní výhodě pět na čtyři nestihly.

Pardubice - Zlín 2:3

Utkání jsme sledovali v podrobné on-line reportáži

Pavel Rohlík (Pardubice): „První třetinu jsme hráli dobře, měli jsme střeleckou převahu, a přestože nás gól Zlína trošku zbrzdil, tak jsme i nadále byli lepším týmem. Branka soupeře na začátku třetí třetiny rozhodla. Odehráli jsme aktivně zápas ve Vítkovicích i teď doma, ale nedokázali jsme se pořádně prosadit. Útočníci nedali za 120 minut gól. Jsme neproduktivní, proto jsme prohráli.“
Juraj Jurík (Zlín): „Pro nás to jsou důležité tři body. Dvě třetiny jsme nehráli vůbec dobře a pouze díky Kašíkovi jsme byli stále ve hře. Na začátku třetí třetiny jsme vstřelili šťastný gól a ten rozhodl. Máme zlaté tři body.“

Branky a nahrávky: 38. Leduc (T. Kaut), 60. Ščotka (Čáslava) - 16. Goiš (Blaťák, Honejsek), 41. Bukarts (Říčka), 48. Kubiš (D. Šťastný). Rozhodčí: Šír, Hradil - Barvíř, Blümel. Třetiny: 0:1, 1:0, 1:2. Vyloučení: 5:5, navíc Hubáček (Pardubice) 10 min. Bez využití. Diváci: 6034.

Pardubice: Štěpánek - Ščotka, Schaus, F. Novák, Bokroš, Čáslava, Ovčačík, Leduc - M. Kaut, Nahodil, Hubáček - Mallet, D. Tomášek, Rolinek - Bárta, T. Kaut, Klimenta - M. Rohlík, Panna, Nedbal. Trenéři: V. Martinec, P. Rohlík, Mikeska a K. Beran.
Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Bořuta, Blaťák, Matějíček, Žižka - Bukarts, P. Holík, Říčka - Honejsek, Roman Vlach, Goiš - D. Šťastný, Podešva, Kubiš - Chytil, Pechanec, Maruna. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a R. Hrazdira.