Litvínovu výbuch na Slavii pomohl. Hübl: Víme, že nemůžeme hrát ležérně

Litvínovský Viktor Hübl (vlevo) slaví s Františkem Lukešem gól. | foto: Petr Bílek, MF DNES

31 2014
Poučeni z krizového vývoje na Slavii, porazili extraligoví hokejisté Litvínova nováčka z Mladé Boleslavi 3:1. „Něco jsme si po Slavii řekli a splnili jsme to,“ potěšilo útočníka Viktora Hübla v pátečním zápase, v němž se stal se dvěma góly hrdinou domácích.

Co jste hlavně změnili?
Na Slavii jsme pokazili dvě třetiny, vést 3:0 a prohrát 3:6, to by se nemělo stávat. Chtěli jsme se vrátit k poctivé hře. Což se podařilo. Je důležité, že jsme se po Slavii vzpamatovali a podali jsme náš výkon.

Dá se označit za suverénní?
Pořád jsme se drželi ve vedení, nějak jsme si to nekomplikovali. Celou dobu jsme vývoj zápasu kontrolovali. Ale gólů jsme mohli přidat ještě víc.

Byl kolaps na Slavii fackou v pravý čas?
Trošku jsme se ponaučili, že nemůžeme hrát ležérně. Že tak nikoho nepřehrajeme. Mysleli jsme si, že vyhrajeme 6:0, paradoxně jsme šestku dostali my. Už víme, že musíme hrát 60 minut. A proti Mladé Boleslavi jsme tak hráli.

Pomáhá vám i fakt, že máte nahráno dost bodů?
Nesmíme usnout na vavřínech. Bodů potřebujeme ještě hodně. Teď jsme spokojení, ale hlavně ať jsme spokojení v závěru sezony.

1. Liberec 27 16 2 4 5 73:45 56
2. Třinec 27 13 5 6 3 93:54 55
3. Litvínov 28 12 8 0 8 70:66 52
4. Kometa 27 14 2 5 6 102:71 51
5. Hr. Králové 29 11 4 6 8 81:72 47
6. Sparta 26 13 1 5 7 82:66 46
7. Chomutov 27 8 8 2 9 85:85 42
8. Vítkovice 27 9 5 1 12 57:62 38