Adamský: Vítězná série není milník, který chceme překonat. Tím je titul

Martin Adamský (vlevo) se raduje z gólu | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

19 2015
Třinecký útočník Martin Adamský se na obratu v utkání se Spartou Praha ve 29. kole extraligy 5:4 podílel dvěma góly. „Spartu jsme v této sezoně ještě neporazili, takže jsem rád, že se nám to konečně podařilo díky tomu, že jsme celých šedesát minut hráli naplno a nepoložili se po těch třech gólech.“

Otočit zápas, v jehož polovině jste prohrávali 0:3, nebylo snadné, že?
Vypadalo to s námi špatně, ale nemùžeme házet flintu do žita po dvou třetinách, po třech gólech. A podařilo se nám to otočit.

Čím to bylo?
Vyplatilo se nám, že jsme hráli až do konce.

Hned při prvním oslabení jste dostali gól. Bylo to hodně nepříjemné?
Byl to jeden z náhodných gólù, které soupeř dal dva po tom, co se k nìmu odrazily puky. Ale na náhodu se nehraje. Nakonec jsme těch gólù dali více.

Pomohla vám trpělivost?
Musíme se připravovat na to, že v play-off budeme prohrávat. Nemùžeme sklopit hlavy, když prohráváme. Nemùžeme spoléhat na to, že budeme každý zápas vyhrávat. Sparta je jeden z kvalitních soupeřù a aspirant na titul.

Vnímáte vaši vítěznou sérii, která má už rekordních třináct zápasù?
Všude se o tom psalo, takže jsme to vnímali. Každá série je krásná, ale to ještě není ten milník, který chceme překonat.