Spoluhráči mi hodně pomohli, pochvaloval si střidající gólman Rittich

David Rittich | foto: Jan Pavlíček

17 2014
Párkrát se protáhl, sundal z hlavy černou kšiltovku a vyměnil ji za masku. Brankář David Rittich musel do boleslavské brány místo zraněného Romana Málka 26 vteřin před koncem druhé třetiny, když extraligový nováček vedl nad Hradcem Králové 1:0. „Spoluhráči mi pomohli,“ chválil si Rittich po domácí výhře 4:1, teprve druhé v sezoně.

Bylo těžké nastoupit v takový moment?
Viděl jsem už ten Romanův zákrok, který mi připadal zvláštní. Těžko se z něj zvedal, tak mi trenéři hned řekli, abych se začal protahovat.

A za chvíli už jste byl na ledě.
Roman ukázal, že to nejde, tak jsem tam šel. Byl jsem trochu nervózní, ale spoluhráči mi do konce třetiny dost pomohli. Výborně to odbránili a to samé i ve třetí třetině, až na jeden gól.

Bylo evidentní, že hradečtí hráči na vás stříleli opravdu z každé pozice, ale paradoxně vám to spíš pomohlo, že?
Jasně. Sáhnul jsem si na puk, což bylo lepší, než kdybych v bráně jen stál, a pak by dvakrát ujeli a loupnuli mi to mezi nohy. Stříleli ze všeho, i od červené čáry, takže to pro mě bylo dobré.

Jak jste se cítil v závěru, když Hradec tři a půl minuty před koncem zkusil hru bez brankáře a hned snížil na 1:2?
Bylo to otevřené, zbývaly tři minuty a furt měli čas na to, aby dali další gól. Naštěstí už jim to pak nevyšlo, my to ubránili a přidali dva góly do prázdné.

Doma jste vyhráli teprve podruhé sezoně. Ulevilo se vám?
Už jsme doma museli vyhrát. Kvůli lidem. Pořád nám chodili fandit, i když se nám doma nedařilo. Vyhráli jsme, ale nyní na to musíme navázat v dalších utkání.

Byl to zápas, který by mohl zlomit vaše domácí prokletí?
Každá domácí výhra nás může nakopnout k úplně jiným výkonům a výsledkům, takže ano. Může nás to zvednout.

Když jste si pak užívali domácí děkovačku, znal jste vůbec slova pokřiku s fanoušky?
Něco jsme jim rozuměli, ale slova neznám. (usmál se)

1. Třinec 28 14 5 6 3 94:54 58
2. Liberec 28 16 2 4 6 76:50 56
3. Litvínov 29 13 8 0 8 72:67 55
4. Kometa 28 15 2 5 6 106:74 54
5. Sparta 27 14 1 5 7 87:67 49
6. Hr. Králové 30 11 4 6 9 84:76 47
7. Chomutov 28 8 8 3 9 88:89 43
8. Vítkovice 28 9 6 1 12 61:65 40